Şampiyon Olacağız

Kara Kartal'ın zirvesindeki isim Fikret Orman, FANATiK'e bu sezonki başarı kriterini açıkladı.

GÜNDEM 04.09.2014 - 03:09 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Yeni sezon öncesinde özellikle transfer konusunda yaptığı başarılı hamlelerle dikkat çeken Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kulübün hedefleri ve takıma yapılan takviyelerle ilgili olarak FANATİK’e açıklamalarda bulundu. Siyah- Beyazlılar’dan beklentisinin çok yüksek olduğunu belirten Orman, “Benim başarı kriterim şampiyonluktur. Türkiye’de en fazla takip edilen spor futbol olduğu için biz de bütün ağırlığımızı bu şubeye verdik. Hocamız Slaven Bilic’in istediği bütün transferleri gerçekleştirdik. Bundan sonra en ufak bahane istemem. Herkes çalışacak, yüreğini ortaya koyup oynayacak ve şampiyonluk gelecek. Oyuncularımıza ve taraftarımıza güvenim tam. Taraftarımızın desteğiyle ligde beraber şampiyonluk bizim olacak” dedi. Takıma kazandırdıkları bütün isimleri özenle seçtiklerini belirten Orman, “Eksik bölgelerimiz için natif isimler belirledik. Önce oyuncular ile temas kurup görüşlerini aldık. Transfer yaparken sadece saha içindeki kimliği değil, sosyal yaşantısını da araştırdık. Artık gece kulüplerinden, barlardan oyuncu toplamayacağız. Hiçbir oyuncumuzun adı bu tarz haberlerle anılmayacak. Beşiktaş’ın çok sağlam ilkeleri var ve buna uymayanlar aramızda barınamayacak” diye konuştu.

‘Gelenler gidenleri geride bırakacak’

Transfer konusunda ağır davrandıkları için ilk olarak çok eleştirildiklerini söyleyen Siyah- Beyazlılar’ın 1 numarası, “Şimdi aynı gazla tebrik alıyoruz. Demba Ba dünya yıldızı. Sosa’nın kariyeri ortada. Ramon Motta ve Gökhan Töre’nin geçen sezon yaptıklarını hepimiz gördük. Yerli forvetler arasında Türkiye’nin en iyilerinden birini, Cenk Tosun’u da renklerimize bağladık.

Kesinlikle gelenler, gidenleri geride bırakacak” yorumunu yaptı. Hugo Almeida’yla sözleşme yenilememe konusuna da değinen başarılı yönetici, “Bizim şartlarımızı kabul etmeyen Almeida, transfer sezonu içerisinde kendisine kulüp bulamadı.


Bizimle kimse alay eder gibi pazarlık yapamaz. Ronaldinho da girişimlerde bulundu. Menajeri İstanbul’a gelip bizimle anlaşmak için tüm çabaları sarfetti. Fakat görüşmedik bile...” dedi.