Şampiyon Beşiktaş'ın yıldızları Tolga Zengin, Oğuzhan Özyakup ve Olcay Şahan TRT Spor'a konuk oldu. Yayına kısa süreli katılan Fikret Orman da Oğuzhan'a geçen sezon Lazio'dan teklif geldiğini açıkladı. İşte program yapılan açıklamalardan satırbaşları

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta iç transferde son durum Beşiktaş'ta iç transferde son durum
 FİKRET ORMAN
– Bizim oyuncularımızın hepsi seçilmiş oyuncular, böyle bir takımın başkanı olmaktan dolayı iftihar ediyorum. Oğuzhan, Olcay bu takımın artık sembolü. Belki de gelecekte teknik direktörlük, başkanlık yapacaklar. Beşiktaş’tan giden her zaman çok pişman olmuştur.
– 2000’de Galatasaray’ın UEFA, Süper Kupa’yı aldığı süreç sonrası o kupa 4-5 sefer daha Türkiye’ye gelmeliydi. Futbolcularımıza ödediğimiz para Sevilla’dan fazla. Bizim o kupaları buraya getirmemiz lazım. Bu kadar iyi imkanlar varken Avrupa’da başarı neden olmasın?
– Beşiktaş’ı geçen yıl Lazio istedi. Orada ne yapacak yani! Oğuzhan gidecekse isterim ki Chelsea’ye gitsin.
– Kanatta rekabet çok fazlaydı ama Olcay formasını vermedi. Bizim takıma enerji veriyor Olcay’ın yüzü…
– Gomez’in Beşiktaş’ta kalmasını istiyoruz, ama Beşiktaş amaç olacak bir kulüptür, araç olacak bir kulüp değil. Gomez’e başka teklifler gelecek de, ona göre karar verecekse, biz orada olmayız. Türkiye’nin en iyi santraforu bizde: Cenk Tosun. Gomez olmazsa ölürüz diye bir şey yok.
OĞUZHAN ÖZYAKUP
– Şampiyonluk sonrasındaki kutlama ve gece yapılan eğlenceden sonra sabah 5’te yatıp 9’da kalktıktan sonra bir da uyuyamadım! Bu sabah uyanında dedim ki; ‘Şampiyon olduk’. O anda geldi aklıma…
– Sezon başında Lazio teklif yapmıştı. Başkan beni çağırdı ve “Oğlum bu sezon şampiyon olacağız, sonra bakarız” dedi. Şampiyon olduk, şimdi bakacağız.
– Olcay Abi yedek oturunca yüzü asık olduğu için kulübedeki arkadaşlar ve sonraki antrenmanda “Lütfen oyna” diyorlar.
– Galatasaray ve Fenerbahçe’de oynayan abilerimiz, kardeşlerimiz de, bizim takımdaki kardeşliği görüyor.
– Başkanın belki aldığı teklifler vardır, ama benim bildiğim bir şey yok. Ben burada çok mutluyum.
– Bilic takımı defansif çıkarmayı severdi, Şenol hoca sürekli pas yapan orta saha ister. Bu bana inanılmaz katkı sağladı
TOLGA ZENGİN
– Uyuyup uyanma şansım olmadığı için şampiyonluk hakkında pek bir şey hissedemedim (Gülerek)
– Ben üzüntülerimi ve sevinçlerimi çok büyülterek yaşamam. Hak ettiğimiz şampiyonluğu kazandık. Ama daha çok şampiyonluklar yaşayacaklar genç kardeşlerim.
– Ben en kötü günümde bile kafamı önüme eğmedim. Kaptanım, sen düşersen, takım da düşer. Üzgün olsam da o görüntüyü vermedim. Burada çok farklı insanlarla mücadele verdik. İçimizde bizi çok yıpratmaya çalışanlar oldu
 
– Ben 4 senedir Beşiktaş’tayım, bu sezon ilk kez yedek oturdum. Alışık değilim.
– Şenol Hoca’yı takımın başına getirmek başkanımızın doğru zamanda doğru hamlesi oldu. Şenol Hoca’nın belli bir hücum düşüncesi var zaten. Trabzon’da, Bursa’da gördük. En iyi hücum takımına geldi. Doğru zaman, doğru takım ve doğru hoca. Başarının sırrı bu.
– Şenol Hoca’yı kutlamada havaya atacaktık. Eğer tüm takım orada olsaydı o an, 10 metre havaya atardık. Az kişi vardı.
– En çok pas trafiğine girdiğim oyuncu Oğuzhan. Takımdan giderse zarar ederim.