Telegol yorumcusu Vatan gazetesi yazarı Serhat Ulueren kaleme aldı...

Gözden kaçırmayın

Berkay Vardar kiralık gidebilir Berkay Vardar kiralık gidebilir
 HAKEM Barış Şimşek bazen Olcay’dan da, Quaresma’dan da, Sosa’dan da daha büyük işler yaptı Beşiktaş adına… Aslında Barış Şimşek devreye girmeseydi de Beşiktaş dün gece kazanırdı ama bu kadar kolay olmazdı. Şimdi F.Bahçeliler isyan edecek; “Hakemler, Federasyon ve kamuoyu Beşiktaş’ı şampiyon yapmak için yemin etmiş” diye... En çok G.Saray şampiyonluğu görmüş başkanında, teknik direktörden başka herşeye benzeyen Pereira ve ruhunu kaybetmiş futbolcularında kusur arasın sarı-lacivetliler...
 
SEZON başından beri hakemler sayesinde en çok puan kazanan takım kuşkusuz F.Bahçe... Zart zurt çalınan penaltılar, olmadık yere rakiplere çıkan kırmızı kartlar sayesinde F.Bahçe bugünlere geldi. Futbol olarak Beşiktaş hep F.Bahçe’nin önündeydi. 3 büyükler arasında en az hakem yardımıyla kazanan da Beşiktaş... 
 
MERDİVEN HİÇ GÖRMEDİM!
 
ASLINDA Barış Şimşek’e de kızamıyorum. Dün geceki korkunç ortamda adaletli maç yönetebilecek
kapasitede ve tecrübede olsa inanın Şampiyonlar Ligi’nde de maç yönetiyor olurdu Barış Şimşek... Bu nedenle Sosa’nın kendini atmasına hemen penaltı çaldı, üstelik temas dahi yoktu pozisyonda. Bir ara sırtına beyaz forma giyecek mi diye düşünmedim değil.
 
PUAN farkı 6 oldu. Çarşamba F.Bahçe, G.Saray’ı yenemezse Beşiktaş ligi 8-10 puan farkla şampiyon bitirir. Evet harika bir stat, zemin olağanüstü, tribünler muazzam ama Beşiktaş hala heyecanlı ve korkak... Seyirci sayısı 38428 ama eminim ki 45 binden az değildi. 1 tane merdiven boşluğu bile göremedim. Kusur aramak istersek çok buluruz, yeni mekanın elbette eksikleri olacak. 
 
FUTBOLA gelirsek... Kalede Tolga güven vermedi. Bir bakıyorsunuz harika maç çıkartıyor sonra bir bakıyorsun kalene gelen gol oluyor. Az daha Deniz Yılmaz’ın uzaklardan vurduğu topu da kalenin içine tokatlıyordu. Serdar, Beck’ten daha iyi oynuyor. Ama Olcay, Oğuzhan ve Sosa gerçek performanslarından uzaktı. Gomez penaltıyı kaçırmasına rağmen 2 güzel gol attı. Quaresma çok iyi oynadı ama kırmızı kartla bir çuval inciri berbat etti. Yıldız bir oyuncunun böyle final yapmaması lazım.
 
BU sezon ligi Beşiktaş çok rahat şampiyon bitirecek diye düşünüyorum. Zaten başından beri fazlasıyla hak ediyorlar. Allah Vodafone Arena’ya gelecek rakiplere ve hakemlere sabversin. İşleri çok zor.