Salah'ı Roma kapıyor

Geçtiğimiz ekim ayı sonunda Beşiktaş'a geleceği yolunda haberler çıkan Chelsea'nin Mısır'lı yıldız futbolcusu Mohammed Salah'ı Roma ucuza kapıyor.

FUTBOL 23.01.2015 - 11:34 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Salah ucuza isteniyor" başlıklı spor haberinde Evening Standard gazetesi, Roma'nın Chelsea'ye önümüzdeki sezonun sonuna kadar sadece 380,000 sterlin bonservis ücretini kabul ettirmeye çalıştığını belirtildi. Jose Mourinho'nun  satmayı düşündüğü Mısırlı milli futbolcuyu yazın transfer ettiği Juan Iturbe'nin formunu bulamadığı için Roma'nın transfer etmeyi kafasına koyduğu belirtildi. 

Finansal Fair Play kurallarını çiğnediği  gerekçesiyle UEFA tarafından soruşturulan İtalya'nın kulübününSalah'ı ucuza almak istediğini vurgulayan Evening Standard, Salah İtalya'ya gidip iyi oynarsa Roma'nın yıldız futbolcuyu  2016 yılı yazında 10.7 milyon sterline alma opsiyonuna sahip olacağına dikkat çekti.

Goal.com futbol sitesi de akşam haberlerinde, Roma yöneticilerinin Mohammed Salah'ın transferini gerçekleştirmek için Perşembe günü Londra'ya uçtuklarını  açıkladı.

Mohammed Salah geçen Ocak ayında 13 milyon sterline Basel'den Chelsea'ye gelmişti ama bu sezon  Premier Lig'de sadece 30 dakika oynayabildi. 

Jose Mourinho'nun Mısır'lı orta saha oyuncusunu Ocak transfer ayında kiralamak  istediğini ve onu alacak olası takımın da Roma  olacağını ileri sürdü.. Roma'nın Salah'ı 18 ay için 380,000 sterline  kiralamayı düşündüğü yazan goal.com, İtalya takımının  2016 yılı yazında sürekli transfer için 10.6 milyon sterlinlik  opsiyonları olduğunu belirtti. Mısırlı futbolcunun  Atletico Madrid ve Monaco'ya da önerildiği ama Salah'ın önerilen teklifleri çevirerek gönlünü Roma'ya kaptırdığı ileri sürüldü. Salah ve menajerinin , Roma ve Chelsea yöneticileriyle Perşembe günü bir araya geldikleri anlaşıldı.

DHA

Gelişmelerden Haberdar Olun

@