Geçen yılın şampiyonu Beşiktaş bu sezon sakatlıklarla boğuşuyor. Öyleki kariyerlerinde adale sakatlığı yaşamayan futbolcular sakatlanmaya başladı.

Temsilcimiz Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde bugün zorlu Sporting Lizbon deplasmanına çıkacak. İlk maçı evinde 4-1 kaybeden Beşiktaş bu maçı kazanmak ve ilk puanlarını almak istiyor. Fakat Beşiktaş bu zorlu deplasmanda 5 önemli oyuncusundan yoksun gidiyor. Vida, Rosier, Batshuayi, N'Koudou ve Pjanic... Beşiktaş'ta bu kadar fazla sakatlıkların sebebi İtalyan kondisyoner Marrone mi? Teknik ekipte yer alan Marrone'nin yükleme programı ve metotları tartışma haline geldi. İşte tartışılan konunun detayları...

Sabah gazetesinden Ogün Şahinoğlu'nun haberinde yer alan bilgiler şu şekilde; Şampiyonlar Ligi'ndeki temsilcimiz Beşiktaş'ın bu sezon sakatlıklarla başı dertte. Zorlu Sporting Lizbon deplasmanına Vida, Pjanic, Batshuayi, Rosier ve N'Koudou gibi önemli isimlerinden yoksun giden Beşiktaş'ta bu kadar fazla sakatlığın sebebi merak ediliyor.

SAKATLIKLARIN SEBEBİ FİZİKSEL YÜKLEMELER Mİ?

Beşiktaş'ta bu sezon 11 farklı futbolcunun 14 kez uyluk ve adale sakatlığı yaşaması kafaları karıştırdı. Bu sakatlıkların, yoğun fikstürde yabancıların çoğunun milli takımlara gitmesiyle birlikte, Devler Ligi maçları öncesi yapılan fiziksel yüklemelerden kaynaklandığı ifade ediliyor.

ROSİER İLK ADALE SAKATLIĞINI YAŞADI

Kariyerleri boyunca az sakatlık problemiyle karşılaşan Atiba, Pjanic, Alex sezon içinde ikişer kez adalelerinden sakatlanarak formalarından uzak kaldı. Rosier ise ilk adale sakatlığını yaşadı.

MARRONE'NİN YÜKLEME PROGRAMI VE METOTLARI TARTIŞMA KONUSU OLDU

Bir süre önce Beşiktaş, sahaya dönüş antrenörü olarak Uğur Gürel'i teknik ekibe dahil etti. Kasımpaşa'da çalışan kondisyoner Gürel, İtalyan kondisyoner Marrone'nin yardımcısı oldu. Marrone'nin yükleme programı ve metotları ise en çok tartışılan konulardan biri.

Gözden kaçırmayın

Güneş'in isteği: Acil olarak iki transfer Güneş'in isteği: Acil olarak iki transfer

JOSEF DE SOUZA GÖREV BAŞINA

Beşiktaş, Sporting maçına 5 eksikle çıkacak. Pjanic, Batshuayi, Vida, Rosier ve N'Koudou sakatlıkları nedeniyle takımdaki yerlerini alamayacak. Siyah-beyazlılarda tek sevindirici gelişme Josef de Souza'nın 11'de forma giymeye hazır olması...

Teknik direktör Sergen Yalçın, Brezilyalı yıldıza görev verirse Rosier'in yokluğunda Necip Uysal'ı sağ beke kaydırabilecek. (SABAH)