Beşiktaş’ın prensip anlaşmasına vardığı Faslı stoper Saiss için Valerien İsmael’in olumlu rapor verdiği ortaya çıktı.

Listesinde birçok yabancı stoper olmasına rağmen Romain Saiss isminde karar kılan Beşiktaş’ın bu tercihinde Teknik Direktör Valerien Ismael’in etkili olduğu ortaya çıktı.

Milliyet'ten Serdar Sarıdağ'ın haberine göre, Tecrübeli çalıştırıcının bu oyuncuyu çok yakından takip ettiği ifade edildi. Faslı stoperin İngiltere Ligi’ndeki performansını çok yakından bilen siyah-beyazlı teknik adamın, “Bizim sistemimizi çok iyi bilen ve oynayan bir oyuncu. Hücuma katkısı da istediğimiz gibi. Tecrübesiyle bize çok katkı sağlar. Kulüp bütçesini zorlamayacaksa alınmasında fayda olur” dediği ifade edildi. 

Saiss ile 2+1 yıllık bir anlaşma için görüşen ve bu transferde sadece ıslak imzaya kalan Beşiktaş Yönetimi, Fransız teknik adamın istediği diğer mevkileri de bitirmek için çalışmalarına devam ediyor. Yabancı stoperde Saiss’i bitirdikten sonra yerli isimlere yönelecek olan yönetim, Abdülkerim Bardakçı için Konyaspor’a ikinci bir öneri sunacak. İlk teklifi 25 milyon lira olan siyah-beyazlı kulübün, bunu 30 milyon liraya çıkarıp üstüne bir de futbolcu vermeyi planladığı öğrenildi. Beşiktaş bu teklife olumsuz yanıt alması halinde ise rotasını Koray Günter’e çevirecek.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta yıldız futbolcu için lisans iddiası Beşiktaş'ta yıldız futbolcu için lisans iddiası

Beşiktaş, yeni sezon hazırlıklarına 27 Haziran’da başlayacak. Nevzat Demir Tesislerinde buluşacak olan siyah-beyazlılar, 5-16 Temmuz tarihleri arasında Avusturya’da kamp yapacak. Kartal, ikinci etap kamp çalışmalarını da 20-27 Temmuz’da İspanya’nın Alicante kentinde gerçekleştirecek. Beşiktaş’ın hazırlık maçları programı ise daha sonra açıklanacak.

(MİLLİYET)