Ampute Milli Takım santraforu Barış Telli'den, kendisine 3 kez krampon gönderen ve destek veren Beşiktaşlı Olcay Şahan'a "nikah" hediyesi...

Habertürk'ten Atilla Türker, Ampute Milli Takımı golcüsü Barış Telli ve Beşiktaş'ın milli yıldızı Olcay Şahan arasında geçen duygusal bir olayı kaleme aldı. İşte o haber...

"Cana, kana kastedilen futbol ikliminde başka bir öykü bu. İki güzel insanın öyküsü... Birini Habertürk olarak 2014’te Türkiye’ye tanıtmıştık. Barış Telli’yi... Ampute Futbol Milli Takımı’nın santraforu... Gol kralı... Ayrıca Bedensel Engelliler Atletizm Milli Takımı’nın 100 metrede, yüksek atlamada ve uzun atlamada Türkiye rekortmeni... Öykünün diğer kahramanını zaten tanıyorsunuz. Beşiktaş’ın ‘güzel adamı’ Olcay Şahan’ı... Bu ikili çok iyi dost. Bu dostlukları da bir yıl öncesine dayanıyor. Tanışmalarından kısa süre sonra Olcay, Yenimahalle forması altında lig şampiyonluğu sevincini yaşayan Barış’a jest yapıp, “Kutlarım kardeşim... Seninle gurur duyuyorum” diyor ve 43 numara bir çift krampon hediye ediyor.

BİRİ 43, DİĞERİ 42

Olcay’ın bu jesti karşısında çok duygulanan Barış, yeni bir krampona kavuşmanın heyecanıyla çıktığı ilk maçın 5. dakikasında sol ayağının üstüne sert bir darbe yiyor... Krampon parçalanıyor, Barış’ın içi gidiyor. Olcay bu talihsizliği öğreniyor. Barış’a bir çift krampon daha yolluyor. Barış yine bulutların üzerine çıkıyor. Fakat aksilik bir kez daha yapışıyor yakasına. Hakemler “Kramponun çivisi çok uzun.. Rakip futbolcular için tehlike yaratır” diyor, Barış bu kramponu da bir türlü giyemiyor. Durumdan haberdar olan Olcay yine kayıtsız kalmıyor.. Barış’a bir çift krampon daha yolluyor. Barış bir çocuk heyecanıyla kramponları ayağına geçiriyor fakat bu kez de ‘Yok artık’ denilecek bir durum ortaya çıkıyor. Belki Olcay’ın dalgınlığından, belki fabrikasyon hatasından kramponlardan sağ ayağa giyileni 43, diğeri 42 numara!

‘RAHATSIZ EDEMEM’

Gözden kaçırmayın

Cenk Tosun, Beşiktaş yolunda Cenk Tosun, Beşiktaş yolunda

Sağ ayağı zaten yoktur ki Barış’ın... 42 numaralı sol kramponu 43 numara ayağına giymek için çok zorluyor... Olmuyor, sıkıyor, giyemiyor... Ve haliyle “Bana gelen kramponlardan sağ olanı değil de sol olanı 43 olsaydı, harika olurdu” diyor. Barış, Olcay’dan yeni bir krampon istemeye utanıyor. İsteyemiyor... “Ayıp olur... Olcay’ın beni bu kadar onore etmesi çok büyük onur. Ama kendisini daha fazla rahatsız edemem” diyor. Barış, Olcay Şahan’ın geçen hafta Almanya’da dünya evine girdiğini öğreniyor. Gereğini hemen yapıyor. Ampute Milli Takımı ile İngiltere’ye karşı giydiği formayı Olcay Şahan’a yolluyor. Formanın üzerine de “Şahan’e abim Olcay Şahan’a mutluluklar dilerim” yazıyor."