Beşiktaş Kulübü Basketbol Genel Direktörü Erman Kunter, "Galatasaray Liv Hospital'ı yenerek önemli bir galibiyet aldık ama Soma'dan gelen kötü haberle sevincimiz kursağımızda kaldı. Neticede bu sonuç bizim için bir sürpriz değil. Benim beklediğim bir

Beşiktaş Kulübü Basketbol Genel  Direktörü Erman Kunter, BekoBasketbol Ligi play-off çeyrek final serisi ilk  maçında Galatasaray LivHospital'ı 72-70 yenerek önemli bir galibiyet aldıklarını  ancakManisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasını öğrendikten sonra ise büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Erman Kunter,AA muhabirine yaptığı açıklamada, özellikle Soma'da  yaşanan madenkazasından duydukları üzüntüye dikkati çekerek, "Play-off çeyrek  finalserisi ilk maçında Galatasaray Liv Hospital'ı yenerek önemli birgalibiyet  aldık ama Soma'dan gelen kötü haberle sevincimiz kursağımızdakaldı. Kötü haberi öğrenince vallahi galibiyetimize sevinemedik.Hakikaten çok büyük bir acı.  Söyleyecek söz bulamıyoruz. Spor çok güzelbir şey ama bu tip acılar insanı  derinden yaralıyor" ifadelerinikullandı.
 "Kazanmamız sürpriz değil" 


Kunter, Galatasaray Liv Hospital'a karşı elde ettikleri skoru zaten  beklediklerini aktararak, "Kazanmamız sürpriz değil" dedi.
 Kendisininilk maçı kazanacaklarına inandığını dile getiren Erman  Kunter,"Neticede bu sonuç bizim için bir sürpriz değil. Benim beklediğim bir neticeydi ama turu da henüz geçmiş değiliz. İkinci galibiyeti dealmamız  gerekiyor. Cuma günü yine karşılaşacağız ve çok zorlu birmücadele gerçekleşecek.  Şimdi ibre bizden yana olacaktır" diye konuştu. Ligdenormal sezonun son bölümünde en iyi performansı gösteren takım olduklarını vurgulayan Kunter, "Bu nedenle dün kazanmamız normaldi.Cuma günü  Galatasaray Liv Hospital'a karşı saha avantajını elimizdebulunduracağız. Şimdi  baskı rakibimizin üzerinde olacak. Onların sonşansı. Bizim dikkatli ve sakin  olmamız gerekiyor. Kendi salonumuzda buişi bitirip, turu geçmek istiyoruz"  değerlendirmesinde bulundu.
 "Daha potansiyelimiz var"  
ErmanKunter, kendilerini Galatasaray Liv Hospital'a karşı galibiyete taşıyan performanslarını değerlendirirken, daha üst seviye oyun için de potansiyelleri bulunduğunu vurguladı. 

ChrisLofton ile Tomislav Ruzic'in sergiledikleri etkili oyuna dikkati  çekenKunter, "Lofton zaten çok iyi bir skorer. Ruzic ise özellikle oyununbizim  açımızdan çok iyi gitmeyen bölümlerinde önemli işler yaptı. Maçınanahtarı  kesinlikle Ruzic oldu diyebiliriz. Takım olarak bizim dahapotansiyelimiz var. Bu  bizim limitimiz değil. Mesela Ryan Broekhoffdaha iyi oynayabilir. Elimizde ön  plana çıkabilecek başka isimler devar" ifadelerini kullandı. Sezon içindeyaşadıkları sıkıntılar sonrası geç de olsa forma  girdiklerine dedeğinen Kunter, sözlerini şöyle tamamladı: "Biz zaten uzun süre tamtakım olarak oynayamadık. Sakatlarımız vardı,  maç trafiğimiz yoğundu.ULEB Avrupa Kupası'nda son 16 takım arasına kadar çıktık.  Yeni kurulanbir takımın antrenman yapması gerekiyor ve bu yeterli düzeyde  olmadı.Bu durumda biraz geç forma gireceğimizi tahmin ediyorduk ancak bu kadar geç form tutacağımızı düşünmüyorduk. Nihayetinde beklediğimiz veistediğimiz oyun  seviyesine ulaştık."