OĞUZHAN ÖZYAKUP, 1.5 yıllık suskunluğunu SABAH için bozdu

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş Tayfur ve Tayyip Talha ile ilgileniyor Beşiktaş Tayfur ve Tayyip Talha ile ilgileniyor

"Arsenal'den samimi arkadaşım olan van Persie'yi arayarak 'hayırlı olsun' dileklerimi ilettim. Robin van Persie ile saha içinde ve dışında sık sık görüşeceğiz."

"Geçen sezon istediğim süreleri alamadım. Atiba ile şakalaşırken, 'Ozzy ne yaptın ki oynamıyorsun' diye soruyordu. İkimiz hala bu sorunun yanıtını arıyoruz."

Beşiktaş'ta dördüncü senesine giren Oğuzhan Özyakup, SABAH'averdiği röportajda, F.Bahçe'ye transfer olan Robin Van Persie'den, takımın ve kendisinin hedeflerine kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. Arsenal'den oda ve tatil arkadaşı olan Robin van Persie ile sadece futbol odaklı görüşmediklerini belirten Oğuzhan şöyle devam etti: "Onun için bu transfer hayırlı olsun. Van Persie ile görüşmek için İngiltere'ye gidiyordum. Artık buna gerek kalmadı. Kendisine 'Sahada görüşürüz' dedim. Elbette saha içinde de dışında da bir araya geleceğiz. Şunu da söylemeliyim; başka takımların transferleri bizi ilgilendirmiyor.

EN FAZLA ASİSTİ BEN YAPTIM

Geçen sezon istediği süreyi alamamasına da değinen Oğuzhan, "İlk iki yıldaki performansımla, insanların saygı, sevgi ve güvenini kazandım. Çıtayı yukarıya kendim çektim. Baskıyı da kendim yarattım. Geçen sezon benim açımdan zordu. Buna rağmen istatistiklere bakacak olursak, en fazla asisti yapan benim. Yedek kalmama rağmen Beşiktaş'taki en fazla maçımı geçen sezon oynamışım. Tam 42 maçta görev yaptım. Sadece son üç ayda çok az süre aldım. Atiba ile şakalaşırken bana "Ozzy ne yaptın da oynamıyorsun?" diyordu. Hala ikimiz de bu sorunun cevabını arıyoruz" diye konuştu. 

BABAMA VE BEŞİKTAŞ'A HESAP VERİRİM...

Geçen sezon, daha önceki yıllardan çok daha fazla çalıştığını ve ekstra antrenmanlar yaptığını vurgulayan Oğuzhan, "Arkadaşlarım en iyi dönemimde oynamadığımı dile getiriyordu. Çok az süre almama rağmen, çok kötü oynamışım ve yedek kalmayı hak etmişim gibi bir ön yargı oluşturuldu. Hocamın beni kestiğini bir türlü kabullenemiyordum. Hatta Bilic'le birkaç kez konuştum. Bizim dışarıya karşı duvarımız var. İçeriyi hiç kimse göremez. Ben sadece babama ve çalıştığım yere hesap veririm. Ben ya da karşımdaki haklı olsun, Bilic'le konuştuklarımız aramızda kalacak" ifadesini kullandı. 

ŞAMPİYONLUK ZAMANI

Ozzy, artık şampiyonluk yaşamak istediğini, takımdaki herkesin de aynı hisleri paylaştığını vurguladı

Oğuzhan, en büyük beklentisinin bu sezon Beşiktaş'la şampiyonluğa ulaşmak olduğunu dile getirdi. Yıldız futbolcu, "Dördüncü yılımda şampiyonluk duygusunu yaşamak istiyorum. Takımdaki bütün arkadaşlarım da aynı hisleri paylaşıyor.Şampiyonluk zamanının geldiğine inanıyorum" dedi. Büyük Beşiktaş ailesinin bir parası olmaktan gurur duyduğunu vurgulayan Oğuzhan, "Beşiktaş'ı gençlere şans verdiği için seçtim" diye konuştu. Oğuzhan'ın diğer açıklamaları şöyle: 

BİR İNGİLİZ AİLENİN YANINDA KALDIM

"Arsenal'e transfer olduğumda bir İngiliz ailenin yanında kaldım. Gökhan Töre ve Kerim Frei da öyle... Benim ailem çok iyiydi. Domuz eti yemiyor, alkol kullanmıyorlardı. Benden birkaç yaş küçük bir çocukları vardı, hala görüşüyorum." 

10 NUMARA GİBİ HİSSETMEDİM!

"İlk sene Fernandes'le 10 numara pozisyonunda beraber oynadık. Sonra o kadro dışı kalınca, tek başıma devam ettim. Belki dışarıdan görüş olarak 10 numaralı pozisyon için 'Oğuzhan yapacak' dendi ama ben hiçbir zaman 'Bu takımın 10 numarasıyım' hissini alamadım." 

OZZY 'DEN SATIR BAŞLARI

Teknik direktörümüz Şenol Güneş bence süper. Onun sayesinde sürekli Milli Takım'a gideceğimi düşünüyorum. 
Geçen sezon şampiyonluğun kaçırmamızın nedeni, takımın erken start alması. Enerji eksiliği, deplasmanlar, Avrupa yorgunluğu. 
Bizim takımda arkadaşlık üst düzeyde, bizi başarıya götürecek olan da bu. 
Diego çok büyük bir futbolcu. Kimse yanlış anlamasın millet. 3-4 gol ve 3-4 asisti olabilir ama verimlilik önemli. 
Arda Turan'ın Barcelona'ya transferinden son derece mutlu oldum. Türk futbolunun ithal ettiği kadar ihraç da etmesi lazım. 
Demba Ba, özel bir golcü ve iyi bir insandı. Kısa sürede herkese kendini sevdirdi. Ancak futbolda böyle ayrılıklar var.

 

Kaynak:Sabah