Takviye konusunda yoğun çalışma yürüten Siyah-Beyazlılar, stoper hattı için gündemine Hannover'li Salif Sane'yi aldı. Sağ bek konusunda ise son olarak Club Brugge'lü Thomas Meunier'in isminin masada olduğu bildirildi.

Gözden kaçırmayın

Salih Uçan: Şampiyonluğa giden yolda her maç zor Salih Uçan: Şampiyonluğa giden yolda her maç zor

Gelecek sezon Vodafone Arena’ya hem ligde hem de Avrupa’da ses getirecek bir kadroyla çıkmayı planlayan Siyah-Beyazlılar, transfer çalışmalarını sürdürüyor.

Kulübün dış ilişkilerden sorumlu yöneticisi Erdal Torunoğulları’nın önderliğindeki scout ekibinin yürüttüğü girişimlerde son olarak gündeme, Hannover’in Senegalli stoperi Salif Sane’nin geldiği öğrenildi. Geçtiğimiz ara transfer döneminde Demba Ba’nın isteği üzerine temaslarda bulunulan 24 yaşındaki futbolcuyu tekrar listesine ekleyen Beşiktaş’ın, 1.96’lık stoper için yakın zaman içinde resmi temaslara başlayabileceği bildirildi. Başarılı oyuncunun da kariyerine Türkiye’de devam etme konusuna sıcak bakabileceği konuşuluyor.

Sağ beke Meunier

Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Ligi’nde geçen sezon Club Brugge’le oynadığı iki maçta da sergilediği başarılı performansla dikkat çeken Thomas Meunier de sağ bek transferi konusunda Kartal’ın radarına girdi. Belçika futbolunun son dönemdeki parlayan yıldızları arasında yer alan 23 yaşındaki oyuncu için yönetimin, Brugge’le ilk teması kurduğu ancak ilk etapta olumsuz yanıt aldığı ortaya çıktı. Siyah-Beyazlı idarecilerin bu duruma rağmen genç oyuncu konusunda ısrarını sürdürdüğü; listedeki diğer isimlerden; Hannover’li Joao Pereira için de temasların devam ettiği ifade edildi.