Sağ bek listesi genişledi!

Beşiktaş, sağ bek arayışında listesini genişletti. Önceliği Benficalı Maxi Pereira olan siyah beyazlılar, bu transfer gerçekleşmemesi halinde rotasını İsveç'e çevirecek.

GÜNDEM 12.01.2015 - 01:31 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş, Maxi Pereira transferi için temaslarına devam ediyor.

Bir süre önce Uruguaylı futbolcu ve kulübü Benfica ile görüşmelere başlayan yönetim, maddi konularda anlaşma sağlamaya çalışıyor.

Sezon sonu serbest kalacak olan 30 yaşındaki oyuncu için 2 milyon euro bonservis bedeli vermeyi planlayan yönetim, Portekiz ekibiyle pazarlığı sürdürüyor.

Benfica'nın 3.5 milyon euro talep etmesi transferi çıkmaza sokarken, siyah beyazlı yönetim 2 milyon euro'dan yukarı çıkmayacaklarını yetkililere iletti.

Futbol komitesi Pereira'ya yıllık ücret olarak takım dengelerini bozmayacak bir teklifte bulunacak. Uruguaylı futbolcuya 3 yıllık bir sözleşme önerecek yönetim, yıllık ücret olarak 1.6 veya 1.7 milyon euro ücret vermeyi planlıyor.

Beşiktaş yönetimi Pereira transferinde sonuca ulaşamaz ise sağ bek transferinde rotasını Kuzey Avrupa'ya çevirecek.

Siyah beyazlıların listesindeki diğer isimler, İsveç'in Elfsborg takımında forma giyen 24 yaşındaki Johan Larsson ile bir diğer İsveç ekibi Helsingborgs'un 20 yaşındaki oyuncusu Emil Krafth...

Larsson ve Krafth ile anlaşma sağlanamaması halinde ise Beşiktaş yönetiminin bir süre önce vazgeçtiği Molde ve Linnes ile yeniden temasa geçmesi bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@