Güneş gazetesi yazarı, gazeteci Şafak Malatya'ya Süper Kupa maçında yaşanan olaylar ve sonrasında yaşanan gelişmeleri sorduk. Kartalbakışı için kaleme aldı...

İşte Şafak Malatya'nın kaleminden Süper Kupa'da yaşananlar ve sonrasında gelişen cezalar;

***

Neresinden baksan elinde kalan bir kupa organizasyonu. Öncesi, sonrası ve malum PFDK ve Tahkim kurulu kararları soru işaretleriyle dolu..

Bir süper kupa finali düşünün, gözlemci raporlarında gerekli aramanın yapılmadığı net bir dil ile yazılmış.

Bir maç düşünün, maç sonu raporlarında "Sahaya Beşiktaş taraftarı girmemiştir" ifadesi olan..

Bir sistem düşünün insanları nasıl soyacaklarını şaşırmışcasına icad edilen, adına pasolig denilen ama asıl amacı ilgili bankaya müşteri kazandırmak olup, her hafta düşenli kredi ve faizli hesap sms'leri atan..

İşte tüm bu detaylar ayna gibi ortadayken bugün alınan skandal bir karar var. 

***

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta neler oluyor? Vida, Welinton ve Souza'dan akıl almaz hatalar Beşiktaş'ta neler oluyor? Vida, Welinton ve Souza'dan akıl almaz hatalar

Peki bu karar ne anlama geliyor?

Maça giden ve TFF tarafındandan yetkilendirilen gözlemcilerin akıl sağlıkları, muhakeme yetenekleri ve Türkçe dil bilgilerinin yetersiz olduğu..

Türkiye Cumhuriyeti Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Sn.Ahmet Yavuz'un maç sonu yaptığı değerlendirmelerin yanlış ve doğru olmadığı..

Yapılan bunca sportif yatırımın hiç bir önemi olmadığı, asıl önemli olanın masa başında ne kadar güçlü olunduğu anlamına geliyor.

Yani TFF ve PFDK diyor ki, siz Pepe'yi mi getirdiniz? Medel'i mi aldınız hiç bir önemi yok. Bu kararlar 1 telefona bakar..! 

***

Peki Beşiktaş kulübü ve taraftarı ne yapmalı?

Taraftar cezayı kendisi kesme yoluna asla gitmemeli. Sağ duyulu olup, sadece kendisine değil, yanındakine de sahip çıkmalı. Şurası kesin. Bu sene Beşiktaş'ın önü hiç olmadığı kadar sert bir biçimde kesilmeye çalışılacak.

***

Türlü masabaşı oyunlarıyla bu olay körüklenecek. Bakın çok net bir şekilde söylemeliyim ki, sezon içinde bu tür sinir harplerini çok yaşayacağız. Bir çok akla, mantığa zarar kararlarla ve bu kararları destekleyen yorum, gazete ve medya mensubu ile mücadele etmek zorunda kalacağız. O yüzden bu sezon, geride kalan 2 sezondan daha da önemli. Bu sezon elde edilecek 1 şampiyonluk, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin maddi ve piskolojik olarak çöküşleri anlamına gelir. Camia olarak kılcal damarlarımıza kadar kenetlenmeli, çaycısından, gazetecisine kadar her platformda birlik olmaya ve Beşiktaş'ın menfaatleri doğrultusunda hareket etmeye özen göstermeliyiz.

***

Kartalbakışı