Haftanın en karlı takımı şüphesiz Beşiktaş!Özellikle Fenerbahçe'nin kazanmasıyla liderlik yarışında Galatasaray ile  aynı puanda  olması yeniden kalan haftalarda üç büyüklerin şampiyonluk mücadelesinin kendi aralarında geçeceği varsayımı ligin heyecan atm

Haftanın en karlı takımı şüphesiz Beşiktaş!Özellikle Fenerbahçe'nin kazanmasıyla liderlik yarışında Galatasaray ile  aynı puanda  olması yeniden kalan haftalarda üç büyüklerin şampiyonluk mücadelesinin kendi aralarında geçeceği varsayımı ligin heyecan atmosferini yükseltti.

Beşiktaş bu sezonun belki de en mahkum oyununu oynadı .Buna karşın gol yemedi ve Attiba'nın attığı ilginç gol ile üç puanı kaptı .Bu Beşiktaş adına avantajdır .Doksan dakikada özellikle ikinci yarıda çok baskı altında kalsa da üç puanı cebine indirdi.

Zor bir deplasmandı .Beşiktaşı yenmeye şartlanmış oyunu ile gol atamayan ve kaçıran Sivas spor çok saldırdı .Oparenin kanadında Cicinho ve Burhan çok etkili ortalar ve bindirmeler yaparken sol kanatta  Chahechouhe de tehlikeli bir futbolcu olarak Beşiktaşı zorladı .Cenk harika işler yaptı ama yine de hata yapmayı da ihmal etmedi!

Necip ve Serdar, yani en çok eleştirdiğimiz bu iki futbolcu sahanın en başarılı oyuncularıydı.

Şahsen kutluyorum .Demba Ba çok kötü gününde ve Gökhan ile Olcay etkisizdi .Orta alanda ilk kez ikinci yarı mahkum olan bir Beşiktaş izledik .Sonuç olarak kötü Beşiktaş ilk kez belki de önemli bir üç puan aldı .Ama bunu önemsemek lazım.Kötü oynarken de kazanmasını bilmek şampiyonluk iddianızın devamı anlamı taşır.

Demba Ba 'yı fizik anlamda bir çöküşte gördüm.Tolgay sakatlanan Sosa'nın yerine oyuna girdi ama bu kez çok etkisizdi .Bilmiyorum nedir ama  Oğuzhanı tamamen unutmak iyi değil !Beşiktaş gündüz de  oynasa , sürekli  deplasman mahkumu olarak ne olursa olsun şampiyonluk yarışından kopmuyor.

Akşam oynanan karşılaşmada Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı yenmesi ilk kez Karakartalın işine yaradı!

Şimdi Eskişehirspor ile  Balıkesirspora kaptırılan 5 puanın ne kadar acı gerçek olduğu mutlaka daha çok hissedilse de C. Brugge ile oynanacak karşılaşmaya giden süreçte lig teki şampiyonluk şansının devamı çok önemlidir.


 Doğrusu şunu da söylemek istiyorum.Yorucu ama yine de Fenerbahçe karşılaşmasına kadar özel bir moralle hazırlanıp Derbi'yi kazanmak  şart oldu..!


 Bazı çevrelerin  Biliç'e saldırmaları da bilinçli ve bir çıkar veya hesap kitap işi olabilir! Birileri önemle bunu  anlamalı ve yalnız bırakmadan anlatmalıdır .Saha içi Biliç için önemlidir..Bu anlamda gergin olduğunu görüyoruz .Başarılı olmak bu sıkıntıları ve saldırıları aşmak demektir.

Divan Başkanının dahi gereksiz ve zamansız eleştirisi hoş değildir.Beşiktaş şu anda en kritik viraja girmiştir.

Oyun hakkında söylenecek tek gerçek sadece üç puan aldığımız ve ilk kez mahkum olduğumuz 90 dakikada ezeli rakibimiz Fenerbahçeye şimdilik teşekkür ederek yolumuza devam ettiğimizdir .Bu anlamda şunu da belirtmek şart oldu .Derbi gerçekten müthiş bir mücadele idi .Ve bir kaç hafta sonra Beşiktaş ta bu mücadelenin içinde bu yılın kaderini tayin edecektir.

Durum bunu gösteriyor .Moral açıdan sanıyorum yüksek öz güvenle Belçikadan iyi bir sonuçla dönecek seviyedeyiz.
Sadece bazı futbolcuların daha çok koşmaları ve inançlı olmaları yetecektir .Bunu da başaracak bir gücü olduğunu Liverpool karşısında bir kez daha kanıtlamıştır Beşiktaş . Şimdi tarih yazmanın Şerefli dönemecinde olan futbolcular Türkiyeye yeni bir tur atlama  mutluluğu yaşatacaktır.Yolunuz açık olsun Beşiktaş!