SADECE 8 KİLİT PAS ATILDI

Başakşehir karşısında Portekizli yıldız oyuna girdikten sonra 8 şut atıp 2 gol bulan Beşiktaş, öncesinde ise 61 dakikada rakip kaleye sadece 3 şut gönderdi.

FUTBOL 16.02.2016 - 02:52 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 Başakşehir karşısında 2 farklı geriye düşüp, 2-2'yi yakalayarak 1 puanı kurtaran Beşiktaş'ta ortaya konan futbol tartışma yarattı. Özellikle Ricardo Quaresma'nın oyuna girmesiyle kendisini bulan Kartal, Portekizli yıldızdan önce ise sezonun en kötü oyunlarından birini oynadı. Quaresma oyuna girdikten sonra 29 dakikada 8 şut atıp 2 gol bulan siyahbeyazlı takım, öncesinde 61 dakikada rakip kaleye 3 şut atmış, gol bulamamıştı. Ayrıca Beşiktaş, Başakşehir karşısında sezonun en fazla pas yaptığı ikinci maçını oynamasına rağmen bu paslar çoğunlukla sağa, sola ve geriye gitti. 
SADECE 8 KİLİT PAS ATILDI 
Siyah-beyazlı takımda 641 pasın 511'i isabet bulurken, bunların sadece 8 tanesi hücuma yönelik kilit pas oldu. Ortaya çıkan yüzde ise sezonun en kötüsüydü. Kartal'da isabetli pasların sadece %1,56'sı isabetli hücum pası olurken, geçtiğimiz hafta Gaziantep maçında 43 olan hücum pas sayısı 15'e, isabetli hücum pası ise 28'den 8'e geriledi. 

BİR GÖRÜŞ

Metin TEKİN

Q7 daha erken girmeliydi

Ricardo Quaresma, Başakşehir maçında son yarım saat görev yapmasına rağmen gerçekten çok etkili bir oyun sergiledi ve skorun değişmesinde en önemli isim oldu. Şenol Hoca, Quaresma'yı dönüşümlü olarak 11'de kullanıyor. Başakşehir maçında ise bence değişiklik için geç kalındı. İdeali devre arasıydı. Portekizli futbolcuyu yedek oyuncu olarak göremeyiz. Performansına göre; Şenol Hoca, Quaresma'ya 11'de görev veriyor. Bir paragraf da Gökhan Töre'ye açmak gerek. Geçen sezona çok iyi başladı, ancak çizgisi sona doğru ciddi düşüş gösterdi. Ben Gökhan Töre'nin beklentilerin altında başladığı bu sezonun finalini çok iyi yapacağını düşünüyorum.


SABAH

Gelişmelerden Haberdar Olun

@