Beşiktaş başkan adayı Rüzgar Sağnak, amatör branşlara katkı sağlamak amacıyla oluşturduğu yeni projesi, 'Camia üyeliği programı'nın detaylarını açıkladı. Bu projeyle 10 yılda kulübün kasasına 274.600.000 TL gireceğini belirtti.
İşte o projenin detayları:
Sevgili Kulüp Üyeleri ve Armadaşlarım,
Nüfusu her geçen yıl artan şehrimiz ve ülkemizde, kulübümüze aidiyetini belirten yeni nesilleri çatımızın altında toplayıp organize edebilmemiz geleceğimiz açısından çok önemlidir. Dünyanın en büyük kulüpleri üye sayılarını yüzbinler mertebesine çıkartabilmeyi başarmış ve bu organizasyon sayesinde bütçelerini en güçlü seviyeye taşımıştır.
Yönetim Kurulu ekibimiz tarafından , Barselona, Bayern Münih gibi bu konuda çok başarılı olmuş kulüpler incelenmiştir, Kendi çocuklarımız bu formül ile yabancı kulüplere üye olabilirken maalesef mevcut üyelik kapsamında kendi kulüplerine üye olamamaktadır.
Gençlik ve Spor Bakanlığı şemsiyesi altında sportif faaliyetlerde bulunulmasına rağmen , maalesef dernekler kanununa göre 18 yaşın altındaki gençleri resmi bir model ile şemsiyemizin altına alıp, kulüp aidiyetine katmamız mevcut üye platformunda mümkün değildir.
Mevcut üye statüsünde büyüyebilmemizin önündeki yasal ve yapısal ENGELLERİN nedenleri aşağıdaki gibidir.
1- En az 18 yaşında olma mecburiyeti
2- 1200 TL giriş aidatı
3- Şehirdışında veya ülke dışında yaşayan camia üyelerinin toplantılara veya seçimlere iştirak edememesi
4- Tüzükde yer alan yeni üye alımı kotası ve referans 2 imza mecburiyeti
5- TC vatandaşı olmayan camia üyelerinin “yasa gereği” kulüp üyesi olamaması.
Modern teknolojinin imkanlarını kullanarak ve yeni nesil gençlerin aidiyetini organize edebilecek yeni bir üyelik statüsü kuracağız : CAMİA ÜYELİĞİ
Ayda 10 TL karşılığı, Beşiktaş kulübü organizasyonu içerisinde, bütün işlemlerin, katılımın, oylamaların, çağımızın gereklerine uygun bir şekilde internet üzerinden yapılacağı, bu kategoride bulunacak üyelere , oluşturacağımız zengin içerikli platformda, değişik avantajların, bağlılığı arttırıcı aktivitelerin, demokratik oylamaların hatta her seçim döneminde Yönetim Kurulunun 2 üyesinin seçimine kadar, çağdaş ve interaktif şekilde tüm imkanların uygulanacağı ve nihayetinde gençlerimiz 18 yaşını doldurup ayda 10 TL’den yılda 120 TL ve 10 yılda 1200 TL ödemiş oldukları noktadan itibaren, statülerinin ASİL KULÜP ÜYESİ olarak taçlanacağı bir modeli ve projeyi takdirlerinize sunuyoruz.

Bu şekilde 18 yaş altındaki tüm genç ve çocuklarımıza, 1200 TL mertebesinde bir miktarı bir anda ödeyemeyen , şehir veya ülke dışından katılım sağlayamayan veya referans olarak tanıdığı olmayan armadaşlarımıza ulaşıp, kulüp aidiyetimize katacağımızı ilan ediyoruz.
Bu vasıta ile 3 sene içerisinde 300.000 Beşiktaşlıyı şimdiden organize edip kulüp aidiyetimize kazandırabilir, 10 sene sonunda yapacağımız basit bir tüzük maddesi değişikliğiyle kulübümüzün geleceğini güvence altına alabiliriz.
Bu programdan sağlanacak tüm gelirler AMATÖR BRANŞLARIMIZIN İHYA EDİLMESİNDE harcanacaktır.-10 yıl programda kalanlar otomatik olarak Genel Kurul üyesi olacaklardır.
- 10 yıl boyunca toplamda 1200 TL aidat verdikleri için Genel Kurul üyeliği için istenen 1200 TL lik giriş ücretleri ödenmiş sayılacaktır.
- 16 kişilik Yönetim Kurulu listesinin 2 üyesinin seçimi sanal ortamda CAMİA ÜYELERİ tarafından yapılacaktır.
- BEŞİKTAŞ e-Dergi ve aylık VODAFONE Destek Paketi aylık olarak CAMİA ÜYELERİNE gönderilecektir.
- Kulüp kararları bu platformdan oylanarak DEMOKRATİK katılım modeli uygulanacaktır.