Kosta Rikalı oyuncu Bryan Ruiz'in transferi bu kez de Metalist Kharkiv'in yıldızı Jose Sosa'ya takıldı.

Beşiktaş Yönetimi, daha önce 13 milyonluk bonservis ücreti nedeniyle almaktan vazgeçtiği Arjantinli oyuncu Jose Sosa için Ukrayna kulübünün geri adım atması üzerine yeni bir teklif sundu. 4 milyon euro öneren siyah-beyazlılar Metalist Kharkiv’den gelecek cevaba odaklandı.

Orta saha transferinde listesindeki oyuncularla teke tek görüşmesine rağmen, bonservis pazarlıkları yüzünden istediğini bir türlü koparamayan Beşiktaş Yönetimi, daha önce de gündeminde olan Jose Sosa için 4 milyon euroluk teklifte bulundu.

Metalist Kharkiv’de oynayan Arjantinli oyuncu için iki ay önce Ukrayna kulübü ile bir görüşme yapan ve 13 milyon euro olarak belirlenen bonservis bedelinden dolayı geri adım atan siyah-beyazlılar, bu kez bu transferi bitirmek için kolları sıvadı.

Ülkede yaşanan siyasi kriz yüzünden Ukrayna’dan ayrılmak isteyen Sosa’nın bonservisinde indirime giden ve Beşiktaş Yönetimi’ne “görüşelim” diye haber gönderen Metalist Kharkiv’in, bu transferin bitmesi için kolaylık sağlayacağı bildirildi.

Belhanda, Dany ve Taarabt gibi isimlerle anlaşamayan gündeminde ise sadece Fulham’da oynayan Ruiz’i tutan Beşiktaş Yönetimi, Ukrayna’dan gelen haber üzerine Kosta Rikalı oyuncuyu bekletme kararı aldı.

Orta saha transferini en kısa zamanda bitirmek için çaba sarf eden Beşiktaş Yönetimi, Jose Sosa’nın, Bilic tarafından da çok istenilmesi nedeniyle ilk etapta Arjantinli’nin işini bitirmeye çalışacak.

Linnes için son teklif

Öte yandan transfer dönemi bitene kadar orta saha dışında sağ bek transferini de bitirecek olan siyah - beyazlı yönetim, Norveç’in Molde takımında oynayan Linnes için son bir teklifte daha bulundu.

JOSE?SOSA?KİMDİR?

D.Tarihi: 19 Haziran 1985
D.Yeri: Carcarana, Arjantin

Sezon    Takım    Maç    Gol
2002-07    Estudiantes   143  (12)
2007-10    B.Münih    35    (2)
2010-11    Napoli    24    (1)
2011-    Met.Kharkiv    64    (17)
2014    Atl.Madrid    15    (0)

 

 

Gözden kaçırmayın

Derbide, Wout Weghors'a özel görev Derbide, Wout Weghors'a özel görev

Kaynak : Milliyet