Rourke: Bu kulübün parçası olmak onurdur!

Beşiktaş Kadın Futbol Takımı’nın ABD’li oyuncusu Jessica O’Rourke, erkek futbol takımının da sıkı bir takipçisi. Kara Kartal’ın şampiyonluğuyla büyük bir mutluluk yaşadığını söyleyen sporcu, “Böyle iyi bir kulübün parçası olmak bir onurdur” dedi

FUTBOL 10.06.2017 - 03:41 21.04.2021 - 23:55 Kartal Bakışı

Beşiktaş Kadın Futbol Takımı’nın ABD’li oyuncusu Jessica O’Rourke 20 yıldır futbolun içinde olan bir sporcu. O’Rourke, kendileri bu sezon ligi ikinci bitirmelerine karşın, Kara Kartal’ın şampiyonluğuyla büyük bir mutluluk yaşadığını anlattı, “Futbol dışında hentbol takımı da şampiyon oldu. basketbol takımımız da finale yükseldi. Böyle iyi bir kulübün parçası olmak bir onurdur” dedi.

***

‘Dersler çıkarıyoruz’

Sezon boyunca erkek takımının kendilerine büyük heyecan yaşattığını belirten siyah-beyazlı futbolcu, “Erkek futbol takımının şampiyon olması bizi gururlandırdı. Beşiktaş’ın bazı maçlarını statta izledim, bazense televizyondan takip ettim. Erkek takımının maçlarını izlerken, kendi maçlarımız gibi heyecanlanıyor ve yoğun duygular yaşıyoruz. Ayrıca maçları analiz de ediyoruz. Kendi mevkimizde oynayan oyuncuların hareketlerini gözlüyor, oradan dersler çıkarıyoruz” diye konuştu.

***

‘Atiba çok sağlam’

Takımdaki favori oyuncularının kimler olduğunu sorduğumuz 31 yaşındaki Jessica şu isimleri saydı: “Kaleci Fabricio kritik anlarda müthiş kurtarışlara imza attı, kalede böyle bir ismi izlemek büyük keyifti. Atiba’nın sağlamlığı, paslardaki isabeti hayranlık uyandırıcı. Cenk Tosun ise bitirici vuruşlarıyla iyi bir golcü olmasının yanında centilmen bir kişiliğe sahip. Bu çok önemli çünkü futbolun iyi rol modellere ihtiyacı var.”

***

Genç kızlara örnek

Üç yıl önce kurulmuş genç bir ekip olduklarını söyleyen O’Rourke, “Birinci lige henüz yeni yükselmişken bu dereceyi almamız aslında kötü değil. Gelecek yıl taraftarımıza daha da iyi bir Beşiktaş seyrettireceğiz. Sadece ligde şampiyon olan bir takım değil, Şampiyonlar Ligi’nde de iyi işlere imza atan bir ekip olmak istiyoruz. Beşiktaş kadın takımı eğer iyi işlere imza atarsa, Türkiye’de genç kızların futbola yönelmesinde önemli bir etki sağlayacaktır” dedi.

***

‘Tavlaya bayılıyorum’

İstanbul’da yaşamaktan çok keyif aldığını söyleyen O’Rourke, “Köklü bir tarihe sahip ve yapacak birçok şey var. Arkadaşlarımla Boğaz’da turlamayı seviyor, tavla oynamaya bayılıyorum. Köpeğimi dışarda gezdirmeyi, Zekeriyaköy’de ata binmeyi seviyorum. Konserlere ve sanat festivallerine gidiyorum. Bir de tabii hangi branş olursa olsun Beşiktaş’ın maçlarına gidiyorum. Sezon bittiğindeyse kendimi Çeşme, Bodrum gibi yerlere atıyorum. Aslında buralarda da dinlenmek yerine daha çok yüzerek, sörf yaparak spora devam ediyorum” diye konuştu.

***

Kaynak: Milliyet

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@