03.01.2014, 00:00

Ronaldinho Gelecek Dertler Bitecek!

Beşiktaş Ronaldinho transferine odaklandı.

Geçtiğimiz gün Vatan Gazetesi Spor Müdürü İbrahim Seten’in “Ronaldinho Beşiktaş'ta!” şeklindeki tiviti sonrası heyecanlı bir bekleyiş başladı.
Spor camiasındaki herkes İbrahim Seten ile bazı kulüp yöneticilerinin arasındaki samimi ilişkiyi bilir. Ayrıca kendisi TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in sahibi olduğu gazetinin müdürüdür fakat bilgi akışının bununla herhangi bir ilgisi yoktur. Bizzat ilişkileri sağlamdır. Birinci ağızlardan bilgi kendisine ulaştırılmıştır.
Aslında olay yeni değil.

Brezilyalı yıldız, aylardır Beşiktaş’ın gündeminde. Fakat bu transfer diğerlerine oranla medya ile sürekli paylaşılarak son güne kadar getirildi.

Sadece medyaya değil, oyuncunun Türkiye sorumlusu olan Menajerleri, kendilerine tel, cep, face, twit yoluyla ulaşan taraftarlara bile bilgi verip, sürekli umut dağıttılar. WhatsApp’tan resim bile attılar! İş bitti, Bombaya hazır olun, Roni tamam, Ronaldinho Beşiktaş'a Hayırlı olsun vs… 
Bu durum taraftarları havaya sokarken pazarlık sürecinde yönetimi köşeye sıkıştırdı.

Fakat yönetim bile bile sustu. Saha sonuçlarının camiayı zehirlediği günlerde Ronaldinho adeta panzehir gibi sunuldu. 
Beşiktaş mağlup, Ronaldinho yolda.Şampiyonluk gidiyor, Ronaldinho geliyor.Stadın temeli atılmadı, Roni imzayı attı.Oynayacak Stat yok. Ronaldinho gelsin kumda oynarız” gibilerinden ılımlı bir hava yaratıldı.
Bu işleri hepimiz iyi biliriz. Transfer edilecek oyuncunun adı medyaya bir şekilde yansıdı mı? Geçmiş olsun. O andan itibaren ipler menajerlerin eline geçmiştir.

Menajerlikte kural açıktır. Ne kadar çok para o kadar çok yüzde, komisyon…
Ronaldinho transferinde de olay aynen böyle gelişti.

Oysaki bu transfer gündeme alındığında menajerlere şöyle bir şart koyulabilirdi. “Transfer medyaya bir şekilde yansırsa, yalanlarız ve anında vazgeçeriz”
Fakat bu yapılmadığı gibi bizzat yönetim içinden transferle ilgili gelişmeler servis edildi.
Şimdi gelen bilgilere göre transfer zora girdi.
Neymiş. Ronaldinho’nun aynı zamanda kardeşi olan menajeri Assis çok sinirlenmiş! Neymiş efendim yönetim Çingene pazarlığı yapıyormuş!
Transferde ipler artık Beşiktaş yönetiminin elinde değil. Assis’in insafına sponsorların para artırımına kalmış gibi gözüküyor.
Beşiktaş gündemi allak bullak ve menajerler durumun farkında.
Biri gelmiş, Kartal Yuvasından 480 Bin TL hortumlamış.
Diğeri gelmiş Beşiktaş'ın kasasından 400 Bin TL avans cukkalamış,
Aidatlar yine toplu yatırılmış,
Şampiyonluk yarınlara kalmış,
BJK TV’de Skandallar patlamış.
Assis’de çıkmış, “Hani bana hani bana” demiş.
Şimdi Beşiktaş’ın Ronaldinho ile de, bir görüşme yapacağı söyleniyor. Belki de şu saatlerde görüşme yapılıyor ve korkarım düşünce şu ki;  
Bu kadar çirkinliğin üzerini örtmek için son çare bu çirkin yıldızı ikna etmek...
Gelişmelerden Haberdar Olun

@