ROMANTİZMİN FUTBOLU!

KartalBakisi.Com yazarı Adnan Dinçer kaleme aldı.

GÜNDEM 19.05.2015 - 16:25 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Dün gece Beşiktaş bir kez daha kaybetti .Kaybedeceğini bile bile kaybetti !Bu kaybedilen şampiyonluk umudu değil gelinen şampiyonluk platformunun ayakların altından kaymasıydı!Bakmayın ağıt yakanlara şimdi .En çok canı yanan, işler iyi gidiyor sanılırken uyaranların oldu benim gibi !Şampiyonluk reçete gibidir.Hesaptır,kitaptır,uykusuz gecelerdir,almadan vermektir,fedakarlık ve üst düzey yaratıcılık ile süsleneceği günü değil topluma hediye edilecek varoluştur..Bunu bulamıyor Beşiktaş! yönetimler gelir gider,Teknik adamlar değişir,futbolcular transfer olur ama olmayan genlere uyan yapıyı bulamamaktır.

Beşiktaş halktır.taraftardır,acı çeken yüreklerin bütünleşmesidir.Hakkı Yetendir,Şeref Beydir,Süleyman Sebadır,Rıza Çalımbaydır.Feyyaz,Ali ,Metin, ve Baba Receptir,Necmidir Rasimdir,Güvendir;Sanlıdır Yusuftur,Ziya Doğandır,Fikrettir,Ali İhsan,Eşref ,Nusret ,Şevkettir...Unutulan Yüksel,Tuncay ,Sebahattin,Kaya,Arif ,Küçük Ahmettir,Sergendir,Necdettir Remondini,Cutik ve Lucescudur. Ama asla Biliç olamamıştır!

 Çünkü o bir romantik futbol adamıdır .Kimliği daha çok duygularla donanmıştır.

 Dün akşam son bir ayda düştüğü tuzağa bir kez daha düşerek kendisine sorulan maksatlı soruların  uçurumundan aşağıya atlamıştır !.Tıpkı takımını son üç maçta sonuna ulaşması gereken, aslında kolay dönemeçte ruhundan kopardığı duygusallığa teslim olduğu gibi.

İntihar edip ipini çekmiştir .Keşke bu tepki kadar sahada da agresif oynayacak takımını yöneten olsaydı.Özellikle  son üç maçta !
Brugge çıktığı zaman bu turun zor olduğunu ısrarla hatırlattım.Arkadan kolay terk edilen Ziraat kupası. Ve şimdi de favori iken beyaz bayrak çekmek! Yani denizi geçip ,derede boğulmak ..!Sürekli takip edenler bilir ara transferde alınan üç futbolcunun takımı bozabileceğini söyledim ısrarla.Bazı futbolculara takıntılı olmak ve sadece Demba Ba'nın gollerine veya duran toplara sığınmak rakipler için koz oldu.Taktiksel hiç bir değişimi yaşatamayan ve yaratamayan müzisyenimiz hukukçu olarak da adil olmayan bir telaşla bazı oyuncalara ısrarla forma verdi ve umut gereken finalde bitti!
 Sakın Günay'a yüklenmeyin.O daha çok hatalar yapacaktır.Gol yemeyen en iyi kaleci ancak 0-0 lık beraberliğin iyisi olur gol atamazsan!
 Bir anlamda kendisine hak veririm O da sürekli deplasman mecburiyeti nedeniyle  kafasındaki sahasını bulamamasıdır.Belki de bu zorluk onu mekan dışı bir kiracılık bunalımına sokmuş olabilir.
 Beşiktaş artık üçüncü  ve zaten en kötü öyle olurdu Biliç  olmasa da..Veli Kavlak ile Attiba ya dayalı direnci anlamayan spor yorumcuları belki kendilerini bu acı sonla geliştirirler. Ama futbolu aracı olanların elinden alma konusunda hedef şaşırtarak Beşiktaş'ın kendi evlatlarına haram ettiler..Onu erken şampiyon edenlerin cinliği unutulmamalıdır .!
Dün gece Konyaspora yenilirken taraftar zaten umutlarını yitirdiği için tribünlerden gerekli  uyarıyı yapmıştı..Beşiktaş Bu hafta Galatasarayı yense de şampiyon bellidir artık .İkinci de ve uçup giden şampiyonlar liginin avantajı da !
  Yönetim hangi kararı verirse versin hatta takımı kaptana çıkartsa da son iki maçını alır..Ama gelecek için bir A planı yoksa daha da sıkıntılı sürece girebilir.Ve muhalefet siz de karşı duruş değil yandaş bir yapı ile önce kulübün kimliğini ne olursa olsun koruyan ve sahip çıkan vefakar taraftara sahip çıkın ve onları birleştirin Buna çok ihtiyacı var Beşiktaşın .Şampiyonluklar geçicidir ama taraftarlık bakidir .Bundan sonra yeni bir süreçte komplekse girmeden fikir alış verişi ile birlik beraberlik ile Halkın takımı Beşiktaşı yeni bir maratona hazırlayın.Yöneticilik budur .Yani  zor günlerde yönetendir!