Inter'in deneyimli teknik adamı Roberto Mancini, gözünü Kara Kartal'ın genç yıldızı Oğuzhan Özyakup'a dikti. Geçen sezon görev yaptığı Galatasaray'da başarılı futbolcuya hayran kalan İtalyan çalıştırıcının, yönetime sunduğu raporda, 22 yaşındaki futb

Gözden kaçırmayın

Güven Yalçın: "Seneye şampiyonluk için oynayacağız" Güven Yalçın: "Seneye şampiyonluk için oynayacağız"

Sezon başında takıma Jose Sosa’nın katılmasının ardından Arjantinli futbolcunun gölgesinde kalan Oğuzhan Özyakup’a, İtalya Serie A devi Inter talip oldu. Orta alanın hem ortasında hem de sağ kanat bölgesinde görev alabilen ayrıca Beşiktaş’ta zaman zaman ön libero da forma giyen 22 yaşındaki futbolcuyu listesine ekleyen Çizme devinin hocası Roberto Mancini’nin, yönetime genç oyuncunun alınması talimatını verdiği öğrenildi. Geçen sezon Galatasaray’ın başında görev yaptığı dönemde, Oğuzhan’ı yakından takip etme şansı bulan İtalyan teknik adamın, yaklaşık 3 ay önce devraldığı İnter’e, genç ve yetenekli isimler kazandırma projesine Beşiktaşlı futbolcuyu da dahil ettiği bildirildi.

5 milyon Euro ödemeye hazır

İtalya’nın önemli spor haber sitelerinden tuttomercatoweb.com’un haberine göre, 50 yaşındaki çalıştırıcının bu isteğine olumlu karşılık veren kulübün Endonezyalı sahibi Erick Thohir’in, bu transfer için ilk etapta kiralama formülünü devreye sokmak istediği iddia edildi. Haberde, milyarder işadamının, bu önerinin Beşiktaş tarafından kabul edilmemesi halinde ise Oğuzhan için 5 milyon Euro ödemeye hazır olduğu ifade edildi.