Geçen Ocak ayında uzun süre Beşiktaş'ın gündeminde yer alan, dünyaca ünlü Brezilyalı futbolcu Ronaldinho'yla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor.

Futbolcunun menajeri ve ağabeyi Robert de Assis, kardeşinin, bu yaz, transferi için Beşiktaş'la konuşabileceklerini söyledi.

RONALDINHO GELMEK İSTİYOR

Radyospor'da Özgür Sancar'ınkonuyla ilgili sorularını yanıtlayan Assis'in Türkiye ortağı AyhanYeşilbaş, "Ocak ayında Atletico Miniero'yla sözleşme yenilerlerken,sözleşmeye Avrupa'dan teklif gelirse serbest kalır maddesi koyundemiştim. Bu maddeyi koydular. Şimdi bu, her şeyin önünü açıyor. Robertode Assis'le konuştum. Türkiye'ye gelmek istediklerini söyledi. EğerBeşiktaş isterse, gelip tekrar masaya oturabileceklerini söyledi. Yazdöneminde olabilecek bir transfer; ama Beşiktaş'a bağlı" dedi.

BAŞKAN FİKRET ORMAN TEPKİLİ


Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Amir Hadziahmetovic pazarlığı sürüyor Beşiktaş'ta Amir Hadziahmetovic pazarlığı sürüyor

Beşiktaş'ıntavrının ne yönde olduğu yönündeki soruya ise Yeşilbaş, "Başkan FikretOrman çok tepkili. Ocak'ta olanlara kızdı. 'Geçen sene bizi mağdurettiler. Çok sorun yaşadık. Üzüldük. Artık sorun yaşamak istemiyorum.Ronaldinho'yu şu anda düşünmüyoruz' dedi.

Assis, Beşiktaş'ın bukonuda o dönem için ciddi adımlar attığını düşünmüyor. Beşiktaş ise,Assis'in kendileri üzerinden Ronaldinho'nun piyasasını yükseltip,Atletico Miniero karşısında pazarlık gücünü arttırmaya çalıştığınıdüşünüyor. Assis, 'Ben menajer olarak elbette, elimdeki tüm seçeneklerigöz önünde bulundurarak pazarlık yaparım' diyor. Ama ne olursa olsun,Ronaldinho cephesi görüşmeye açık" şeklinde konuştu.

Trabzonsporve Bursaspor'dan da bazı isimlerin Ronaldinho'yla ilgili kendisindenbilgi aldığını dile getiren Ayhan Yeşilbaş, "Ronaldinho, bu sezon 6.5milyon gibi bir ücret belki talep etmez; ama iddia edildiği gibi 2-3milyon euroya gelecek bir futbolcu değil" dedi.