Çaykur Rizespor ile Fenerbahçe arasında oynanan Spor Toto Süper Lig maçının ardından havalimanı yolunda Fenerbahçe Futbol Takımı'nı taşıyan otobüse yapılan silahlı saldırı sonrası futbol ailesi İstanbul'da toplanacak.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'a İspanya'dan golcü transferi: Joselu Beşiktaş'a İspanya'dan golcü transferi: Joselu

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan açıklamaya göre ilk toplantıda TFF Başkanı Demirören saat 13.00'te Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel GümüşdağRiva'da yer alan TFF Merkezi'nde ağırlayacak ve yaşanan olaylar masaya yatırılacak.

Bu toplantının ardından saat 14.00'te Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden kulüplerin başkanları, TFF Merkezi'nde Bakan Kılıç, Demirören ve Gümüşdağ ile bir araya gelecek.

Taraflar, yaşanan olayın bir daha yaşanmaması için alınacak tedbirleri görüşecek. Toplantının ardından basın açıklaması yapılacak. 

FENERBAHÇE YÖNETİMİ DE TOPLANIYOR!
Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu, futbol takımı kafilesini taşıyan otobüse yönelik silahlı saldırıyı değerlendirmek üzere saat 14:00'te olağanüstü toplantı yapacak.

Aziz Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilecek toplantının ardından açıklama yapılması bekleniyor.

FENERBAHÇE'NİN TALEBİ NEYDİ?


Sarı lacivertli kulüp, olayın aydınlatılana kadar liglerin ertelenmesi gerektiğini savunuyor.

 

Fenerbahçe'nin konu ile ilgili olarak, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, "Bu üstü örtülecek basit bir taraftar olayı değil, Fenerbahçe’ye yönelik organize ve tasarlanmış silahlı saldırı ve suikast girişimidir. Bazı odaklarca körüklenen, korunan ve hatta ödüllendirilen Fenerbahçe düşmanlığının geldiği son aşamadır. Artık futbolun sonuna gelinmiş ve kan dökülmüştür. Bu eylemi yapan ve yaptıranların biran evvel bulunarak cezalandırılmaları Fenerbahçe’nin vazgeçilmez hassasiyeti ve önceliğidir. Düşüncemiz bu karanlık eylem aydınlatılana ve Fenerbahçe kamuoyu vicdanı tatmin edilene kadar liglerin ertelenmesinin kaçınılmaz olduğudur" ifadeleri yer almıştı.