Beşiktaşlı yönetici Ahmet Kavalcı, “Fernandes ve Almeida ilk yarıda çok iyi oynuyordu. Rakiplerinizle şampiyonluk yarışı içindeyken, hangi kulüp en formda oyuncularını satabilir?” diyerek eleştirilere yanıt verdi

Beşiktaş’ın Futbol A takımından sorumlu yönetici Ahmet Kavalcı, sondönemlerde yaşanan Fernandes ve Almeida’nın neden zamanında satılmadığıyönünde yaşanan polemiklere açıklama getirdi.


Başkan Fikret Orman veFutbol Genel Direktörü Önder Özen’in bu konuda birbirleriyle ters düşenaçıklamalarına da değinen Kavalcı “Aslında böyle şeyler için keşke denilemez.


Bir oyuncunun gelen teklifler karşısında satılmasını masaya yatırdığınızda o dönemin şartlarına bakmaklazım. Mesela biz Samet Aybabadöneminde bu iki oyuncuyu başka kulüplere verseydik, yer yerindenoynardı. O dönem taraftarlar ‘Fernandes’i satanı biz de satarız’diyordu” ifadelerini kullandı.
Riske girilir mi?’Biliczamanında da bu iki oyuncunun satılmasının doğru olmayacağını düşünenKavalcı, “İlk yarı Fernandes ve Almeida çok iyi oynuyordu. Durumböyleyken, rakiplerimizle şampiyonluk yarışı içindeyken, hangi kulüp enformda oyuncularını satabilir? 5-6 milyon euro kazanmak için kimşampiyonluk veya Şampiyonlar Ligi’ni riske sokmaya cesaret edebilir?Tabii ki sezon sonunda keşke diyebileceğimiz çok şey olur amaeleştirirken biraz da o dönemin şartlarına bakmak lazım” yorumunu yaptı.