'Riske gerek yok, Beşiktaş'a lazımsın'

Bu sözler, Fenerbahçe’nin eski teknik direktörü ve Almanya’nın patronu Jöachim Löw’e ait... İtalya maçı öncesinde adale sakatlığı bulunması sebebiyle, “Oynamak için kararsızım” diyen Gomez’i riske etmeyen tecrübeli hocanın, “Şampiyonluk yarışında tak

GÜNDEM 31.03.2016 - 06:59 21.04.2021 - 23:56 Kartal Bakışı
 Siyah-Beyazlılar’da sergilediği başarılı performansla tekrar Almanya Milli Takımı’nın değişilmez isimleri arasına giren Mario Gomez’in, ülkesinin önceki gün İtalya’yla oynadığı hazırlık maçı öncesinde hocasının son dakika kararıyla kadrodan çıkartıldığı ortaya çıktı.
Milli arada Panzerler’in İngiltere’yle oynadığı mücadelede Gomez’i ilk 11’de görevlendiren Joachim Löw’ün, İtalya sınavı öncesinde de bu isme forma vermeyi planladığı ancak, “Adalemde ağrı var ama oynama konusunda kararsızım” diyen 30 yaşındaki yıldızı riske etmediği bildirildi.

'PROBLEMİN BÜYÜYEBİLİR'

Dev mücadele öncesinde öğrencisiyle bu konuyu görüşen 56 yaşındaki teknik adamın, “Serie A’dan Türkiye’ye transfer olmanın ardından sergilediğin müthiş performansla tekrar bizim aramıza geldin... Şimdiki problemin büyük olmayabilir ama takımına döndüğünde seni oldukça zorlu maçlar bekliyor olacak. Takımın şampiyonluk yarışı halinde ve bu hedeflerini gerçekleştirebilmeleri için sana ihtiyaçları var. Bundan dolayı seni riske edip sakatlığının büyümesine yol açmayalım” sözlerini sarf ederek Gomez’i kulübeye gönderdiği ifade edildi.


1998'DE FENERBAHÇE'NİN BAŞINDAYDI

Teknik adamlık kariyerinde daha önce, 1998-99 sezonunda Fenerbahçe’nin başında görev yapan Löw, Kanarya’dan gönderilmişti. Bu olayın ardından Karlsruher, Adanaspor, Tirol Innsbruck ve Austria Wien’de görev yapan Löw, 2004 yılında yardımcı antrenör olarak çalışmaya başladığı Almanya Milli Takım’nda 2006 yılında teknik sorumlu olmuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@