Beşiktaş Spor Toto Süper Lig'de 2021-2022 sezonunun açılış maçında Rizespor'u 3-0 mağlup etti. Rıdvan Dilmen maç sonu TRT'de Beşiktaş'a övgüler dizdi.

Gözden kaçırmayın

İşte Valerien Ismael'in derbideki kare ası İşte Valerien Ismael'in derbideki kare ası

Rıdvan Dilmen, Beşiktaş-Çaykur Rizespor maçını TRT Spor'da yorumladı. İşte Dilmen'in öne çıkan açıklamaları:

"En geç sezonu açan, en az hazırlık maçı yapan Beşiktaş'ı bugün hayranlıkla izledim. Hele ikinci yarıda açılış maçı ölçülerinde bir tempo yaptılar. Beşiktaş'taki coşku hiçbir şekilde eksilmiyor.

"Sergen Hoca önemli bir oyuncuydu. Anadolu'da serüven yaşadı. Beşiktaş'taki çalışma performansıyla Beşiktaş performansı çok farklı. Bilic döneminde atılan deplasman kültürü geçen sezonda devam etti ve aynı şekilde coşkulu futbol.

Sergen Hoca'nın diğer takımlardan coşku avantajı var. Beşiktaş taraftarının yenildiğinde bile 'bizim takım reaksiyon göstermedi' dediği çok nadirdir. O kadar az hazırlık maçıyla karşılaşmaya çıkıyorsunuz.

45-65 arası Beşiktaş bir anda vitesi 3'ten 5 aldı. 6. vites olsa ona da gidecek. Maç 65'te 5-0 olabilirdi. İkinci yarıdaki 20 dakikalık oyunu inanılmaz. 90. dakikada Josef de Sousa'nın ilerideki presi ve Larin'in attığı gol bunu gösteriyor." (NTV SPOR)