Gremio formasını son kez Flamengo'ya karşı giyen Brezilyalı stoper Luiz Rhodolfo, performansıyla Beşiktaşlı yöneticilerden tam not aldı.

Siyah-beyazlılar birçok aday arasından tercih edilen Rhodolfo’nun çok kaliteli bir savunmacı olduğunu dile getirdi, “Gökhan Keskin bize bu oyuncuyu çok övmüştü. Dediği kadar varmış. Uzun yıllar stoper konusundaki sıkıntımızı giderebilecek bir isim” dedi.

Luiz Rhodolfo ve kulübü Gremio ile her konuda anlaşma sağlayan Beşiktaş Yönetimi, Brezilyalı stoperi tercih etmenin sevincini yaşıyor. Birçok stoper adayı arasından Rhodolfo’yu seçen siyah-beyazlıların kendi aralarında çok isabetli bir karar verdiklerini konuştukları öğrenildi.

Brezilyalı stoperin önceki gün oynanan Flamengo maçındaki başarılı performansını değerlendiren siyah-beyazlıların, “İyi ki Rhodolfo’yu tercih ettik. Gökhan Keskin bize bu oyuncuyu çok övmüştü. Dediği kadar varmış. Uzun yıllar stoper konusundaki sıkıntımızı giderebilecek bir oyuncu. Listemizdeki diğer stoper adaylarından çok daha kaliteli bir savunmacı” diye konuştukları belirlendi.

‘Sorun yaşamaz’

Gözden kaçırmayın

Gedson: Beşiktaş taraftarını göreceğim için çok heyecanlıyım Gedson: Beşiktaş taraftarını göreceğim için çok heyecanlıyım

Dnipro forması giyen Douglas için Rhodolfo’yu uzun süre bekleten Beşiktaşlı yöneticiler, tecrübeli oyuncunun bu süreçte başka bir kulübe imza atmamasını da değerlendirdi. Siyah-beyazlıların, Rhodolfo’nun, Flamengo maçındaki başarılı futbolundan sonra, “Neyse ki Rhodolfo bizi beklediği dönemde kendisine talip olan başka bir takımla anlaşmadı. Gerçi ilk kez Avrupa’da oynayacak ama bu kalitedeki futbolcular gittikleri yerlerde uyum sorunu yaşamazlar. Eğer tutarsa uzun yıllar formamızı giyer. Hatta ileride satışından para bile kazanabiliriz” ifadelerini kullandıkları aktarıldı.

Bu arada Rhodolfo’nun yarın İstanbul’a beklendiği öğrenildi. Brezilyalı stoperin son görüşmelerin ardından resmi imzayı atacağı vurgulandı.

1.93 boyundaki Rhodolfo hava toplarındaki hakimiyetinin yanı sıra tatlı-sert oyunuyla da tanınıyor. Brezilyalı stoper, ülkesinin en başarılı savunma oyuncuları arasında gösteriliyor.