Rhodolfo, Beşiktaş'ta!

Brezilya'dan Radyo Gre-Nal, Beşiktaş'ın tarzıyla ''Lugano''ya benzetilen Rhodolfo'nun transferi için kesin olarak anlaşmaya vardığını ve Brezilyalı stoperin Flamengo ile oynanacak maçla beraber ülkesine veda edeceğini duyurdu.

GÜNDEM 17.07.2015 - 22:56 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Bir yandan Quaresma, bir yandan Gomez ve son olarak da orta saha için çalışan Beşiktaş yönetimi, stoper konusunda ise mutlu sona ulaşmayı başardı. Bayramda bile tatil yapamayan Beşiktaşlı yöneticilerin, Rhodolfo'nun bonservisi için 3.3 milyon Euro karşılığında anlaştığı ve banka teminatının da alınmasından sonra transferin sonuçlandırıldığı bildirildi. 3.3 milyon Euro tutarındaki bonservisin yarısının Gremio'ya, yarısının da Atletico Atletico Paranaense'ye ödeneceği kaydedildi.

Rhodolfo'nun Gremio'nun Cumartesi gecesi Flamengo ile oynayacağı maçta Brezilya'ya veda edeceği ve Beşiktaş'tan ülkesinde kazandığının 3 katını kazanacağı belirtildi. Rhodolfo'nun bu mücadelenin ardından Türkiye'ye geleceği ve kendisini Beşiktaşlı yapan sözleşmeyi imza atacağı ifade edildi.

28 yaşındaki Brezilyalı oyuncu, 1.93 boyunda ve özellikle takımı ateşleyen hırsıyla dikkat çekiyor. Kafa toplarındaki hakimiyetine rağmen, topu şişirerek oynaması nedeniyle de bir dönem Fenerbahçe'de forma giyen Lugano ile benzerlikler taşıyor. Rhodolfo'nun en büyük özelliği ise ağır olmasına rağmen sezgilerinin kuvvetli olması ve bu sayede atağı başlamadan kesmesi.

Öte yandan Gremio Başkanı Romildo Bolzan Junior, ESPN'e yaptığı açıklamada, ''Biz hala evrakları bekliyoruz. İlk görüşmeler olumlu. Evrak işleri kaldı ve bunun sonuçlanmasını bekliyoruz'' dedi.

 

Kaynak:Fotospor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@