Candaş Tolga Işık kaleme aldı.

Reza Bey suçlu değil. Aranmıyor da...

Peşinde polisler de yok. Çünkü burası Türkiye.

“Kardeşim Beşiktaş kulübü savcılık makamı mı siyasi parti mi? Bize ne...Biz öncelikle Beşiktaş’ın menfaatlerini düşünürüz.”

Haklısınız. Beşiktaş kulübü ne savcılık makamı ne de siyasi parti...

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta iç transferde son durum Beşiktaş'ta iç transferde son durum

Ama Beşiktaş salt bir spor kulübü hiç değil. Beşiktaşlılık bir değerler manzumesidir ve Beşiktaş kulübü o değerler manzumesini temsil eden en üst makamdır.

Kulübün maddi menfaatleri Beşiktaş’ı Beşiktaş yapan o değerlere hizmet etmek için kollanır. Hayatta bazı şeyler bir arada durmaz.

Beşiktaş ve Reza Bey gibi... Açık söyleyeyim: Ben başkan olsam Reza Bey’e loca satmazdım. Ama 2 gün önce geçmiş yönetimden kalan borçlardan dolayı kapısına haciz gelmiş, tamamen kendi kaynaklarıyla, devletten 1 kuruş almadan - üstüne üstlük “kan kusup kızılcık şerbeti içtim” diyerek-stat yapan bir Başkan’ın sırf “Reza’ ya loca sattı” diye linç edilmesini de doğru bulmuyorum.

 

 Fikret Orman, “Beşiktaş’tan zengin oldu” denmesin diye başkan olduğu günden beri tek bir devlet ihalesine girmemiş, o koltuğa leke sürmemek adına çok ağır bedeller ödemiş bir adamdır.

 

Reza Bey’e loca satarken de Beşiktaş’ın kasasına 1 kuruş daha fazla koymaktan başka hiçbir düşüncesi olmadığından eminim.

O yüzden kimse kusura bakmasın Fikret Orman bugüne kadar duruşu ve sergilediği Beşiktaşlılığıyla benim için hep örnek bir başkandı, bundan sonra da öyle olacak.

Bu arada loca demişken... Loca alanların parayı nasıl kazandığına yoğunlaşmak güzel fikir... Loca sahibi sayısında ciddi bir düşüşe hazırsanız, hemen başlayalım!