Tarihinin en kötü sezonlarından birisini yaşayan dünya devi Real Madrid yeni teknik direktör arayışında. Altyapıda çalışan eski futbolcusu Solari'yi geçici olarak takımın başına getiren Real'de teknik adamlık için diğer adaylar İtalyan Conte ve Beşik

La Liga'da topladığı 14 puanla 8. sırada yer alan ve lider Barcelona'nın 7 puan gerisinde bulunan Real Madrid'de, El Classico diye adlandırılan Barcelona maçında aldığı 5-1'lik ağır mağlubiyet sonrası Lopetegui'nin görevine son verilmişti. 

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'a İspanya'dan golcü transferi: Joselu Beşiktaş'a İspanya'dan golcü transferi: Joselu

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre; Real Madrid’de 5-1’lik Barcelona mağlubiyeti ardından Julen Lopetegui’nin görevine son verilirken, yeni teknik direktör arayışları hız kazandı. Beşiktaş’ta Şenol Güneş’in yardımcılığını yapan Guti’nin, İspanyol devinin en güçlü adayları arasında yer aldığı savunuldu.

İspanyol medyasında yer alan haberlere göre Real Madrid Kulübü yöneticilerinin favori adayı Guti olurken, teknik direktörlük için 3 ismin öne çıktığı ifade edildi. Listenin ilk sırasındaki İtalyan teknik patron Antonio Conte’yle haftalardır pazarlık yapıldığı belirtildi. Takımın geçici olarak teslim edildiği Santiago Solari’nin ikinci, Guti’nin ise üçüncü sırada yer aldığı ileri sürüldü.