Rapor sunuldu! Beşiktaş'a 2 dev!

Güney Amerika'ya giden ve yeni stoper arayan Gökhan Keskin, yönetime iki natif sundu. Beşiktaş'ın A planı Santos'un 1.87'lik 'agresif' yıldızı David Braz, B planı ise Sao Paulo'dan 1.85 boyundaki Rafael Toloi.

GÜNDEM 07.06.2015 - 15:54 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Beşiktaş’ta gözler teknik adam arayışlarında. Yönetim yeni sezonda takımın başında olacak ismi belirlemek için çalışıyor. Ancak Siyah-Beyazlı kulübün izleme komitesi de boş durmuyor. Geçtiğimiz günlerde yeni bir stoper için harekete geçen yönetim, kulübün efsane isimlerinden Gökhan Keskin’i futbol komitesinden Ali Naibi ile birlikte Güney Amerika’ya göndermişti.

Özellikle Brezilya’yı yakın takibe alan ve burada natifli bir liste üzerinde duran Keskin geçtiğimiz günlerde İstanbul’a döndü, raporunu yönetime sundu. 

TAM BİR DUVAR: BRAZ

Gökhan Keskin’in listesindeki birinci seçenek Santos’un 28 yaşındaki Brezilyalı stoperi David Braz... 1.87’lik oyuncunun en büyük özelliği hava hakimiyeti. Sıçrama yeteneği ve hava toplarındaki üstünlüğüyle dikkat çeken Braz, fiziğine göre de hayli hızlı bir isim. Keskin’in raporunda “Agresif bir oyuncu. Kısa vadede bize büyük katkı sağlar.

Tecrübeli ve güçlü” olarak not düştüğü Braz, daha önce Avrupa’da şansını denedi. Ancak Panathinaikos’taki macerası sadece 6 ay sürdü, ülkesine geri döndü. Santos’a transfer olduğu ilk dönemde F.Bahçe’nin eski yıldızı Edu Dracena’nın yedeğiydi. Ancak Edu’nun sakatlıkları sonrası formayı kaptı ve bir daha da bırakmadı. 31 Aralık 2015’te sözleşmesinin sona erecek olması da transferini kolaylaştıran bir unsur.

TEKNİK GLADYATÖR: TOLOİ

Braz’a natif olarak gösterilen isim İtalyan asıllı Brezilyalı Rafael Toloi. Sao Paulo’da forma giyen oyuncu henüz 24 yaşında... En büyük özelliği ise tekniği ve çabukluğu. Aynı zamanda 1.85’lik boyu sayesinde hava toplarına da çok hakim bir oyuncu. Bu özellikle, Toloi’nin Avrupa kulüpleri tarafından kısa sürede fark edilmesini sağlamış. Ocak 2014’te 500 bin Euro karşılığında Roma’ya kiralanan Rafael Toloi, burada Mehdi Benatia-Leandro Castan ikilisinin arkasında forma bulamadı. Roma 5.5 milyon Euro’luk opsiyonu kullanmadı, sadece 5 maçta görev alan Toloi, Haziran 2014’te Sao Paulo’ya döndü.

Daha önce Brezilya U-20 Milli Takımı’nda da görev alan Toloi, Gökhan Keskin’in raporunda “Braz’a göre daha genç. Uzun vadede çok faydalı olabilir. Oyun kurma konusunda çok iyi ve teknik kalitesi çok yüksek” ifadeleriyle tanımlandı. Bonservisi 5-6 milyon Euro civarında olan oyuncunun Haziran 2017’ye kadar kulübüyle sözleşmesi bulunuyor.

Kaynak: Habertürk

Gelişmelerden Haberdar Olun

@