Leicester City’ye tarihi bir zafer yaşatan Claudio Ranieri ile Şenol Güneş’in yolları bu sezon ortak noktada kesişebilir.

 Leicester City’ye tarihi bir zafer yaşatan Claudio Ranieri ile Şenol Güneş’in yolları bu sezon ortak noktada kesişebilir. Ranieri, 64 yaşında kariyerindeki ilk üst düzey şampiyonluğunu elde etti, yıldızlarının değerine değer kattı

Şimdi de Beşiktaş’ın hocası Şenol Güneş, İtalyan teknik adamın yaptığının aynısını yapmanın hayalini kuruyor. Güneş de 64 yaşında ve kupaya çok yakın. Ranieri nasıl Vardy ve Mahrez’i uçurduysa, O da Sosa ve Gomez’i parlattı.

1884 yılında kurulan Leicester City’ye 132 yıllık tarihinde ilk kez İngiltere Premier Lig şampiyonluğu yaşatan İtalyan teknik adam Claudio Ranieri, ayrıca kariyerindeki ilk birinci lig kupasını kazandı.

Tecrübeli teknik adam, 127 milyon Euro’luk piyasa değeri bulunan takımıyla  Manchester City, Tottenham, Liverpool ve Manchester United gibi kendilerinden 4-5 kat pahalı kadroları bulunan devleri geride bırakarak uzun yıllar ulaşılamayacak bir başarıya imza attı.
Daha önce Napoli, Valencia, Atletico Madrid, Chelsea, Juventus, Roma, İnter ve Monaco gibi takımların başında elde edemediği şampiyonluk sevincini Leicester City’le yaşayan 64 yaşındaki Ranieri, bu alanda Beşiktaş’ın başında adım adım mutlu sona yürüyen Şenol Güneş’le benzer bir durumu yaşıyor...


Trabzonspor, Antalyaspor, İstanbulspor ve Bursaspor’un başında resmi bir şampiyonluğu bulunmayan Şenol Güneş, hem yaş konusunda hem de parlattıkları isimler konusunda İtalyan teknik adamla benzerlik taşıyor.

Sezon başında değerleri 1 milyon Euro seviyesinde bulunan Riyad Mahrez ve Jamie Vardy’yi yükselişe geçirerek şampiyonluğun mimarları yapan Ranieri’ye karşılık; İtalya Serie A’da geçirdiği 2 kötü sezon sonrasında Beşiktaş’ta patlama yapan Mario Gomez ile kariyer rekoru kıran Jose Sosa, bu alanda Güneş’in çıkışa geçirdiği isimler arasında yer alıyor.