Acıbadem Hastanesi'ndeki doktorlar 'ameliyat' önerdi, Slaven Bilic "Sana çok ihtiyacımız var" dedi. Doktor Karanlık'ın önerdiği iğne tedavisini kabul eden Ramon Motta, 'devam' kararı verdi.

Beşiktaş'ta önceki gün Ramon Motta'dan gelen haber, teknik ekip başta olmak üzere camiada ciddi bir korkuyu da beraberinde getirmişti. İsmail Köybaşı'nda menisküs yırtığı tespit edilmesinin ardından Ramon Motta'ya da 'osteidis pubis' teşhisi konmuştu. Bursaspor ve Liverpool maçları öncesi Brezilyalı yıldız Acıbadem Hastanesi'nin yolunu tuttu, MR'ı çekildi. Ancak sonuçlar, hastanedeki doktorları korkutacak türdendi. Motta için, "Bölgede iltihap çok fazla, ameliyat olması gerek" raporu verildi.

Ameliyat, Motta'nın sezonu kapatması anlamına gelecekti. Bunun üzerine teknik direktör Slaven Bilic, kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık ve Motta arasında üçlü bir zirve gerçekleşti. Bilic, "İsmail'in durumu da ortada. Sol bekte büyük sıkıntı yaşarız" dedikten sonra Karanlık'a "Başka bir formül var mı?" diye sordu. Ertuğrul Karanlık özel iğne tedavisinden söz edince Bilic de Motta'dan fedakarlık istedi.

Tecrübeli sol bekin, "Her türlü tedaviye hazırım" demesi üzerine doktor Karanlık devreye girdi. 5 farklı iğneyle yapılan mini operasyonda Motta'nın iltihaplı kemiğine 50-60 kadar çentik açıldı. Bu şekilde iltihabın dışarı çıkması sağlandıktan sonra Almanya'dan getirilen özel bir maddeyle hasarlı bölge temizlendi. Daha sonra aynı bölgeye ilaç enjekte edildi. Motta'nın 2 gün boyunca dinlendirileceği ve Bursaspor maçı öncesi son bir kontrolden geçeceği öğrenildi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta iki isim cezalı duruma düştü Beşiktaş'ta iki isim cezalı duruma düştü

Brezilyalı oyuncunun, yarınki maçta forma giyemese bile Liverpool maçının 18 kişilik kadrosunda yer alması bekleniyor.