Ara transfer döneminde takıma yeni bir stoper kazandırmak için uzun süredir çalışmalarını sürdüren Siyah-Beyazlılar, Başkan Fikret Orman’ın, “Onu takımımda görmek benim en büyük hayallerimden biri” dediği Shakhtar Donetsk’li Yaroslav Rakitsky’ye yoğunlaştı.

8 sezondur formasını giydiği Ukrayna temsilcisinde bu zamana kadar 251 maça çıkıp 11 gollük performans sergileyen 1,80’lik stoper için kulübüyle yapılan ilk görüşmede 4 milyon Euro’luk teklifte bulunan yönetimin; olumsuz yanıt gelmesi sonrasında önerisini yenilediği ortaya çıktı.

27 yaşındaki futbolcu için 9 milyon Euro’luk istekte bulunan Ukrayna devine son olarak Beşiktaş’tan; 1 milyon Euro yarım sezonluk kiralama bedeli ve 5 milyon Euro da opsiyon bedeli olmak üzere toplamda 6 milyon Euro önerildiği bildirildi.

Shakhtar’la 2 yıllık sözleşmesi daha bulunan başarılı oyuncuyla da menaceri aracılığıyla temasa geçen Beşiktaş Yönetimi’nin, futbolcuyla da senelik 2 milyon Euro’dan el sıkıştığı bildirildi. Rakitsky’nin, iki kulübün anlaşması halinde Siyah-Beyazlı formayı giyme konusunda istekli olduğu konuşuluyor.

Fanatik