Radikal Yasalar

Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde Ahmet Nur Çebi rüzgarı esmeye başladı

GÜNDEM 07.09.2014 - 10:52 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Siyah-Beyazlılar, sezona çok motive girdi. Yapılan transferler, futbolcuların istekli ve hırslı görüntüsü, yönetimin gece-gündüz demeden çalışması ve en önemlisi taraftarın ‘şampiyonluğa’ olan inancı da bunun göstergesi...

Fakat tüm bunların yanı sıra Beşiktaş’ın ‘mutfağı’ kabul edilen Nevzat Demir Tesisleri’nde de bir isim tüm mesaisini Kartal’a harcıyor. Ümraniye’de ‘kolej’ havası yaratmak isteyen ve disiplinsizliği ortadan kaldırmayı hedefleyen futbol şube sorumlusu Ahmet Nur Çebi, tesis personeli ve futbolcularla bir toplantı yaptı. 

Çebi’nin bu görüşmede “Daha önce burada bazı disiplinsiz hareketler olduğunu öğrendik. Özellikle Portekizliler tesisi kendi evlerine çevirmiş. O dönem kapandı. Herkes belirlenen kurallara uyacak” dediği öğrenildi. 

İşte Çebi yönetiminde yeni bir döneme giren Ümraniye’deki o kanunlar:

1 - MİSAFİR YASAK 
Quaresma ve Fernandes’in olduğu dönemde tesislere giren çıkanın belli olmadığını ifade eden Çebi, bu konuda kısıtlamaya gitti. Böylece oyuncuların misafirlerinin tesise girişi yasaklandı. Artık konuklar, basın odasına alınacak.

2 - KAMPA YÖNETİCİ GİREMEZ
Çebi, yöneticilerin yakınlarına da tesislerin kapısını kapattı. Özellikle kamp günlerinde tesise kesinlikle yönetici girmeyecek. Oyuncular ve teknik ekip rahat bırakılacak.

3 - ÖZEN'İN ODASI VARDAR'A 
Görevinden istifa eden Beşiktaş eski futbol genel direktörü Önder Özen’in odası Mete Vardar’a verildi. Futbolcularla ve teknik heyetle iyi ilişkiler kuran Vardar, gününün hemen hemen tamamını Ümraniye’de geçirmeye başladı.

4 - TESİSE TOPLANTI SALONU
Tesisin içinde kendisine oda yapılmasını istemeyen Çebi, altyapının arkasındaki bir depoyu toplantı odası haline getiriyor. Bu salonda zaman zaman yönetim toplantıları yapılacak.

5 - PERSONELLE MESAFE
Çebi’nin en çok önem verdiği konulardan biri de bazı personeller ile oyuncuların içli dışlı olması. Bundan sonra Ümraniye çalışanı ile Siyah-Beyazlılar arasında belli bir mesafe olacak. Personel, futbolcuların özel işlerini yapmayacak. Buna uymayanların görevlerine son verilecek. Ayrıca Bilic’in teknik ekibindeki tercüman, idari personelin tesisteki odaları boşaltıldı. Bu sayede Bilic, daha rahat hareket edecek.

 

Kaynak :  HTSPOR