Milliyet gazetesinde Serdar Sarıdağ imzalı habere göre; Beşiktaş yönetimi, Genk maçından sonra yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada ‘Sorun bensem Ocak ayında ayrılabilirim’ ifadelerini kullanan Portekizli yıldız Quaresma'nın önünü kesmeyecek.

Artık futbol kariyerinin sonlarına doğru gelen 35 yaşındaki yıldız futbolcu gerekirse satış listesine konulacak. Gazetede yer alan haber şu şekilde devam ediyor.

UEFA Avrupa Ligi’nde I Grubu 3. hafta maçında Genk karşısında alınan 4-2’lik mağlubiyet büyük sıkıntı yarattı. Alınan ağır yenilginin yanı sıra, oynanan futbol nedeniyle de eleştirilerin hedefinde olan Beşiktaşlı futbolculardan Ricardo Quaresma, maçtan sonra yaptığı açıklamalar nedeniyle siyah-beyazlı kulüpte gündemin başına yerleşti.

“Ben bu takımdan bir kez ayrıldım. Sorun bensem, fazlalık bensem Ocak ayında yine gidebilirim” ifadelerini kullanan Portekizli oyuncunun, böyle bir taleple gelmesi halinde Beşiktaş yönetimi “dur” demeyecek. Daha önce de çeşitli teklifler alan ve yönetimin bonservis bedeli gelecek olması nedeniyle o dönem gitmesini umduğu Quaresma, ligin devre arasında iyi bir teklif alması halinde, yönetim her türlü kararına ‘evet’ yanıtını verecek.

Bir yandan hem şampiyonluğu kovalayan hem de devre arasında bazı oyuncuları göndererek mali kaynak yaratmak isteyen Beşiktaş Yönetimi, kariyerinin sonuna yaklaşan 35 yaşındaki Ricardo Quaresma’yı bile gerekirse satış listesine koyacak. 

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'a sürpriz stoper! Yılın savunmacısı seçilmişti! Beşiktaş'a sürpriz stoper! Yılın savunmacısı seçilmişti!

Milliyet / Serdar Sarıdağ