Kagawa'nın ayağının tozuyla ilk iki şutunda gol atması çok çarpıcıydı. Quaresma dönemi bitti mi? Sorusunu Güntekin Onay, Uğur Meleke, İbrahim Seten ve Mehmet Arslan Hürriyet gazetesinde yorumladı.

İşte Quaresma dönemi bitti mi? yorumcuların verdiği cevaplar...

Güntekin Onay

Sadece Quaresma üzerinden oynanan hücumlar Beşiktaş’ı özellikle de dış sahada olumsuz etkiliyordu. Antalya’da Quaresma’sız Beşiktaş, daha hızlı, tempolu ve direkt oynayan bir takım görüntüsündeydi. Ljajic ve Kagawa üzerine kurgulanmış bir oyun Burak Yılmaz’ın da katılımıyla çok daha tehditkâr ve gole yönelik olacaktır. Quaresma hâlâ değerli bir oyuncu ancak haftalar önce de yazdım: “Ya Quaresma değişip süratle rakip kaleye giden bir oyun oynayacak, ya da Beşiktaş Quaresma’dan vazgeçecek.” Modern futbolda artık çizgide oynayıp sadece orta yapan kanat forvetler yok. Golcü kanat forvetler var. Bence Quaresma dönemi Antalya’da sona erdi.

Uğur Meleke

Gözden kaçırmayın

Valerien Ismael 5 soruna çare arıyor Valerien Ismael 5 soruna çare arıyor

Türk futbolunun Asya ile, özellikle Japonya ve Kore ile çok daha fazla transfer bağı kurması gerektiğine hep inandım. Almanya Ligi’ndeki Japonlar’ı hep imrenerek izliyordum; Kagawa’nın da, Nagatomo’nun da Türkiye’ye gelmelerinden olağanüstü mutluyum. Ancak Beşiktaş’ın tek çarpıcı yeni transferi Kagawa değil. Bence düzenli oynayan bir Ljajic de ikinci yarıda yeni transfer efekti yapacak. Artık devir Quaresma’nın değil, onların devri.

İbrahim Seten

Quaresma dönemi geçen yılki Bayern Münih serisinden beri bitmişti zaten. Şenol Güneş’in kontenjan senatörü olarak oynatıldı, o takımı değil takım onu taşıdı. Kagawa, Beşiktaş’a canlılık ve rekabet getirecek; o kesin. Ama şurası tuhaf ki; transfer komitesi başkanı Umut Güner, son 24 saatte çok ısrar edip, şapkadan tavşan çıkarmasa Kagawa’yı istemiyordu Beşiktaş. Bu iştahsızlığın sebebi parasızlık ise de; konsantrasyon eksikliği ise de felaket. Beşiktaş’ın kalan 14 haftadaki sorunu bu ikisi olacak.

Mehmet Arslan

Soruya tersinden yaklaşalım mı? Queresma ile Kagawa güzel olmaz mı? Tadından yenmez hem de. Beşiktaş, bence bunun formülünü aramalı. Ama onlar şimdi öyle şeylerle meşgul ki, bu zor görünüyor. Uğraştığı şeyler de bende kalsın!

Hürriyet