Kredisi olmayan iki takım. Beşiktaş derbide kaybettiği puan avantajının üstüne kupadan da elenince tek kulvara kaldı. Artık her maç final. Eskişehirspor’un da uzun zamandır kaybetmeye tahammülü yok. Sezon başında yeterince kaybettiler. Kazanmak zorunda olan iki takımda şanslar eşit değil. Beşiktaş’ın kadrosu çok daha ağır basıyor. Devre arasında nokta transfer bulmak zordur. Eskişehirspor bu bedeli ağır ödeyebilir.
Quaresma’nın fedakârlığı


Quaresma show devam ediyor. Müthiş ortalarına istekli oyununu da ekleyen Portekizli bir daha gitmemek üzere geri dönmüş. Rakip beki kovalaması onun için büyük fedakârlık. Ofanstan kıstığı gücünü defansta kullanıyor. Bu özverisi adalesinin çekmesine sebep vermiş olabilir. Tedavi aksamasın yoksa Kartal’ın kanatları aksıyor. 

Olcay’a acil bir gol ya da asist lazım. Kaçırdığı her pozisyon, vermediği her gol pasında, stresi ikiye katlanıyor. Son zamanlardaki formsuzluğu trübünlere de dert olmuş. Her top kaybedişinde tepkiler çoğalıyor. Pozisyona girmesi güzel. En azından sorumluluktan kaçmıyor. Net bir gol vuruşu sıkıntıyı bitirir. 

Beklediğimiz  Gomez bu


Şampiyonluk yolunda Beşiktaş’ın her oyuncusuna ihtiyacı var. Yaptığı etkili presle rakibi hataya zorlayan Olcay’ın rakip alanda kaptığı toplar büyük avantaj sağlayabilir. Sadece iyi oynayarak hedefe ulaşılamıyor. Rakibi de oynatmamak galibiyetin gereklerinden. İyi bir Olcay çok iş yapar.

Beklediğimiz Gomez bu. İlk golünde, kafasını kısarak topa vurması, golcülüğünün kanıtı. Başka bir vuruşla Quaresma’nın o muhteşem ortası heba olabilirdi. Son goldeki plasesi de çok şık. Kaleci çaresiz. Bu performans Süper Mario’yu gol kralı, Beşiktaş’ı da şampiyon yapar. Arkadaşları servis yapsın yeter.