Beşiktaş’ın orta sahadaki süper yıldızı Ricardo Quaresma, hayatını anlatan bir kitap yazıyor. Quaresma, kariyeri boyunca yaşadıklarını hatırlamaya çalışıyor. Son dönemde ise yaşadıklarını not alıyor. İşte Portekizli’nin kitabına eklediği notlardan sü

"Son dönemde hayatı da öğrendim"

Futbolu zaten biliyordum ama son dönemde hayatı da öğrendim. Hayatta para kazanmak çok önemli ama herşey olmadığını Dubai’ye gittiğimde anladım. Paranız olabilir ama nerede yaşadığınız, nasıl yaşadığınız ve aslında ne yapamadığınız çok daha önemli.

***

"Para için Çin'e gitmem"

Para kazanmak için Çin’e gidenleri anlayabiliyorum. Saygı da duyuyorum. Ailemizi, çocuklarımızı, geleceğimizi düşünmemiz gerekiyor. Ama ben para için bir daha bunu yapmam. Taraftar için oynamak başka bir duygu. Sen iyi bir şey yaptığın zaman buna değer veren insanlar için oynamak harika. Bu yüzden zaten Beşiktaş’tayım.

***

"Harika oynadığım maçlardan sonra kavga ediyoruz"

Bana bir ilkokul öğretmenim katlanırdı. Bir de Şenol Güneş katlanıyor. Hata yaptığımda bazı çalıştığım teknik direktörler gibi beni eleştirip, küçük düşürmeye, hatalarımı yüzüme vurup, acımasızca eleştirmeye çalışmıyor. Kavga etmiyor benimle. Onunla en çok kazandığımız ve harika oynadığım maçlardan sonra kavga ediyoruz.

***

Gözden kaçırmayın

N'Koudou, Kayserispor maçının kadrosuna alınmadı N'Koudou, Kayserispor maçının kadrosuna alınmadı

Kaynak: Fotospor