Beşiktaş'ın K. Karabükspor'la karşılaştığı maçta hakem Ali Palabıyık'la çarpışan Ricardo Quaresma'dan olayla ilgili bir açıklama geldi.

Beşiktaş’ın Kardemir Karabükspor’u 1-0’lık skorla mağlup ettiği karşılaşmanın son bölümlerinde topsuz alanda koşu yapan Ricardo Quaresma, Ali Palabıyık’la sert bir şekilde çarpışmış ve Palabıyık’ı yere düşürmüştü. Portekizli yıldız ardından yaşanan pozisyondan ötürü Ali Palabıyık’tan özür dilemişti.

Spor medyasında ve sosyal medyada Quaresma'nın bu hareketi kasıtlı olarak yapıp yapmadığı tartışılırken Portekizli yıldızdan konuyla ilgili bir açıklama geldi.

***

'Bilerek yapmadım'

Quaresma o çarpışmanın bilerek olmadığını belirtirken "Son maçta yaşananlar hakkında... Bilerek yapmadım, hakem de bunu fark etti ve konu aramızda çözüldü. Yakın zamanda yaşanan bıçak olayında ise problemi çözdüm ve sessiz kaldım. Bu tarz davranışları desteklemiyorum. Futbol, ailelerin eğlencesi olmalı. Her kulüpten arkadaşım var ve olmaya da devam edecek. Herkesi kucaklıyorum.' diyerek sözlerini sonlandırdı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta ilk dakikalarda sakatlık şoku Beşiktaş'ta ilk dakikalarda sakatlık şoku

***

Kaynak: Milliyet