Quaresma: Taraftarlar ile aramdaki bağı herkes biliyor

Beşiktaş'ın yeni transferi Portekizli futbolcu Ricardo Quaresma, "Beşiktaş'ta oynayacak olmak benim için büyük mutluluk" dedi.

GÜNDEM 22.07.2015 - 04:23 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

BJK TV'ye açıklamalarda bulunan Ricardo Quaresma, havalimanındaki karşılama nedeniyle taraftarlara teşekkür ederek, "Beşiktaş'ta oynayacak olmak benim için büyük mutluluk. Beşiktaş taraftarıyla aramızdaki bağı herkes biliyor. Burada olmaktan dolayı çok keyifliyim. Havalimanına geldiğimde çok yoğun duygular yaşadım. Taraftarlara çok teşekkür ediyorum. Onların bu coşkusuna nasıl karşılık vereceğimi düşünüyorum. Önemli olan takım için mücadele etmek. Kaç gol attığım ya da asist yaptığım önemli değil. Önemli olan şampiyonluk. Buraya gelme sebeplerimden en büyüğü taraftardı. Onların sevgisi burada olmamda önemli rol oynadı. Başkan ve yönetimin bana gösterdiği ilgi karar vermemde başrolü oynadı. Yeni bir sayfa açıyorum. Gelecekle ilgili konuşmak istiyorum" diye konuştu.
Yapımı devam eden Vodafone Arena'da kupalar kazanmak istediğini söyleyen Portekizli oyuncu, "Formamızdaki arma ve taraftarlarımız aynı. Taraftarlarımız eski stadımızda gösterdikleri performansı yeni stadımızda fazlasıyla göstereceklerdir. Vodafone Arena ile değişecek tek şey, kazanacağımız kupalar olacak. Yeni stadımızda daha çok mücadele edeceğiz" ifadesini kullandı.

Beşiktaş taraftarından övgüyle bahseden Quaresma, şunları söyledi:

"Elimden geldiği kadar takımıma hizmet edip taraftarlarımızı mutlu etmek istiyorum. Beşiktaş taraftarı mükemmel. Bunu her zaman söyledim. Portekiz'de de Beşiktaş taraftarının harika olduğunu anlattım. Beşiktaş'ın futbol geleneğini ve taraftarların arma aşkını çok özledim."

Beşiktaş ile kazandığı Türkiye Kupası'nı unutamadığını da vurgulayan Q7, "Burada iyi maçlar çıkardığıma inanıyorum. İyi maçlara devam edip şampiyonluk kazanmak istiyorum. Beşiktaş geçen sene şampiyon olabilirdi. Geçen sezonu unutmak lazım. İyi bir kadro ve hocaya sahibiz. Önümüze bakmamız lazım. Güçlerimizi birleştirip şampiyon olmalıyız. Şenol Güneş çok tecrübeli bir teknik adam. Kariyeri boyunca büyük oyunculara hocalık yapmış. Onunla çalışacağım için mutluyum. Kendisinden yeni şeyler öğreneceğim. Avrupa kupalarında da adım adım düşünmek gerekiyor. Ancak o şekilde bir yerlere varabiliriz" şeklinde konuştu.

Suruç'ta meydana gelen terör saldırısıyla ilgili de Quaresma, "Türkiye'de üzücü bir olay yaşandı. Bundan haberim var. İnsanların acısına ortak oluyorum ve bu tarz olayların yaşanmadığı bir dünya arzuluyorum" dedi.
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@