Ricardo Quaresma, "Alta Definiçao" isimli programda hayatını anlattı.

Ricardo Quaresma, "Alta Definiçao" isimli programda hayatını anlattı.

"UYUŞTURUCUYU, ALKOLÜ DEĞİL TOPU SEÇTİM"

"Bugün gururlu bir adam dönüşen, mutlu ve asi bir çocuktum. Alkole ve uyuşturucuya bulaşmanın daha kolay olduğu bir yerde büyüdüm. Benimle büyüyen çocukların bir çoğu bu yola sapti. Ben ise sahaları, stadyumları, futbol topunu seçtim. Bazı zamanlarda babam beni desteklemedi ama şimdi harika bir ilişkimiz var."

"ARTIK İÇERDEKİLER BENİ ENDİŞELENDİRİYOR"

"Daha gençken, insanların neden benim hatalarımı aradığını ve bana önyargıyla baktıklarını anlayamıyordum. Şimdi 34 yaşındaydım ve diğerlerinin düşünceleri beni etkilemiyor. Onların fikirlerine artık önem vermiyorum. Artık, dışarıdakiler beni endişelendirmiyor, tek endişelendirenler içeridekiler. Özel yaşamımda veya sahada fark etmiyor, böyle. Ben gazeteleri açıp eleştirileri okuyan biri olmadım. Diğerlerinin nasıl oynadığıma dair fikirlerine ihtiyacım olmadı."

"UTANGAÇ VE TEHLİKEDEN KEYİF ALAN BİRİYDİM"

Gözden kaçırmayın

Aydınus: Beşiktaş taraftarı gemiyi değil limanı yakar Aydınus: Beşiktaş taraftarı gemiyi değil limanı yakar

"Casal Ventoso'nun sokaklarında büyüdüm, oradaki gizli yerlerde futbol oynadım. Küçükken utangaç ve tehlikeden keyif alan biriydim. Annem, birçok evin işlerini yapardı. Çocuklarına fazla vakit ayıramazdı. Küçük bir evde doğdum. Uyurken ve yerken onunla beraberdik. Benim çocuğum ise hep benimle beraber. Dünyanın neresinde olursak olalım. Komşularında yaşamak zorunda kalmıyor ve aslında onlar pek görmüyor bile."

"HEP 'YAPTIYSA BU ÇİNGENE YAPMIŞTIR' DEDİLER"

"Sahada veya okul sıralarında, hedef hep bendim. Bir keresinde okulda bir çocuk kaybolmuştu. Bazı çocuklar çıkıp, "Yaptıysa bu çingene yapmıştır." dediler. Çocukken bunları duymak ağır oluyor. Genç bir adamken, benim yetenekli olduğumu söylerlerdi ama bir yere ulaşamayacağımı da eklerlerdi. Bu tip sözler bana hep güç verirdi."

"HAK ETTİĞİM SAYGIYI GÖSTERMEDİLER"

"Doğam gereği şüpheci biriyim. İmajımın biraz kibirli olduğunu söylerler. Gerçekte durum böyle değildir. Bence aile çok önemli. Eşim ve üç çocuğum. Bir de oynadığım kulüpler. Porto her zaman seveceğim ve saygı duyacağım bir kulüp. Fakat, Portekiz'de bana asla hak ettiğim saygıyı ve değeri göstermediler."

"TERS BİR HAREKET YAPSAYDIM, YAŞAMIYOR OLURDUM"

"Chelas'ta 2012'de silahlı saldırıya uğradım. 3 silah bana doğrultulmuştu. O an sadece korkumu değil, kendimi de kontrol etmeliydim. Eğer, ters bir hareket yapsaydım ve soyguncular da harekete geçseydi bugün yaşamıyor olurdum."

A Spor