Quaresma fark yaratacak!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Quaresma için, "Artık önemli işler yapma ve tecrübesini konuşturma zamanı. Onu seven taraftarlarla güzel günler yaşayacağız" diye konuştu

FUTBOL 23.07.2015 - 02:56 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ın yeni transferi Ricardo Quaresma, dün Başkan Fikret Orman ile bir araya geldi. Sabah erken saatlerde sağlık kontrolünden geçen Portekizli yıldız, ardından Başkan Orman ile yapımı devam eden Vodafone Arena Stadı'nda bi araya geldi. Arena'yı Quaresma ile gezen Fikret Orman, Portekizli yıldızın Avusturya'ya gitmeden önce kendisiyle görüşmek istediğini belirterek, "Quaresma, Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra Beşiktaş'ın ne derecek profesyonel ve büyük bir kulüp olduğunu gördü. Bunu da bana söyledi" dedi. Quaresma'nın taraftarlarca çok sevilen bir oyuncu olduğunu vurgulayan başkan Orman, sözlerine şöyle devam etti: Enteresan bir durum. Aralarında gerçekten de takdire şayan bir bağ var. Bu da ona daha fazla sorumluluk getiriyor. Eskisi gibi değil. Beşiktaş'ta önemli işler yapma, tecrübesini konuşturma zamanı. Çok sevdiği taraftarlarla birlikte güzel günler yaşayacağız, tek isteğimiz bu." 

Dün kampa katıldı 
BU arada dün akşam Avusturya kampına katılan Quresma 2+1 yıllık sözleşmeyi imzaladı. Porto'ya 1 milyon 200 bin euro bonservis ödeyecek olan siyahbeyazlılar; Portekizli yıldıza ilk yıl 1 milyon 768 bin euro, ikinci yıl 1 milyon 600 bin euro; bu sezonda 30 maçın üzerinde oynarsa opsiyonlu dönem için de 1 milyon 768 bin euro ödemeye yapacak.

KARTAL'A Q7'DEN 125 BİN EURO PARA CEZASI
Bir televizyon kanalına üç yıl önce izinsiz röportaj vererek Beşiktaş'ın itibarını zedelediği gerekçesiyle 125 bin euro cezaya çarptırılan Quaresma kulübe açtığı davayı kazandı. Mahkeme, kararının yok hükmünde sayılmasını kararlaştırdı. Yönetim, mahkemenin bu kararı üzerine Quaresma'ya 125 bin euro'yu iade edecek.

UEFA, QUARESMA TRANSFERİNİ UNUTMADI
Dün sabah Acıbadem'de sağlık kontrolünden geçen Quaresma'nın Beşiktaş'a transferi, UEFA tarafından unutulmadı. Pontekizli'nin bir videosunu yayınlayan UEFA resmi twitter hesabı, "Gollerini ve becerilerini izleyin" notunu paylaştı. Paylaşımda "Eğer unuttuysanız, işte Beşiktaş taraftarları" notu da dikkat çekti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@