Portekiz Journal de Noticias yazarı Norberto Lopes, Beşiktaş'ta ikinci macerasına başlayacak olan Quaresma'yı yazdı.

Quaresma, harika bir futbolcu. Top ayağındayken bir sihirbaz gibi. Fizik olarak da hâlâ çok iyi durumda. Şampiyonlar Ligi’nde Bayern Münih’le oynanan ilk maçta attığı 2 golle, yapabileceklerini bir kez daha göstermiş oldu. İstanbul’da sihir yapmaya devam eder.

2 sezon önce Al Ahli’den Porto’ya döndüğünde düşüş yaşayacağını tahmin ediyorduk ama gösterdiği performansla herkesi yanılttı. Takımda istediği kadar forma şansı bulamadı ancak yaptığı işlerle Porto’lu taraftarları adeta mest etti. Quaresma, harika bir futbolcu. Top ayağındayken bir sihirbaz gibi. Fizik olarak da hâlâ çok iyi durumda. Şampiyonlar Ligi’nde Bayern Münih’le oynanan ilk maçta attığı 2 golle, yapabileceklerini bir kez daha göstermiş oldu. Türkiye seçimi, onun için çok iyi olur. Türkiye’de oldukça seviliyor ve o da Beşiktaş taraftarına aşık... İstanbul’da sihir yapmaya devam eder.

‘Kalitesi tartışılmaz’

Daha önce; Barcelona, İnter ve Chelsea’de oynadı. Kalitesini tartışmaya gerek bile yok. Şimdi 31 yaşında ve yeteneklerini tecrübesiyle birleştirmiş durumda. Beşiktaş’ta sergileyeceği performansla ismini ikinci kez tüm dünyaya duyurabilir. Kendisine güvenildiğini hissettiği anda yapabileceklerini tahmin bile edemezsiniz...

 

Başkan güvenceyi verdi

 

Siyah-Beyazlılar’ın 2+1 yıllık anlaşma sağladığı Ricardo Quaresma’yla ilgili olarak Başkan Fikret Orman’ın, teknik direktör Şenol Güneş’e güvence verdiği ortaya çıktı. Bu hafta içerisinde takıma katılması beklenen 31 yaşındaki kanat oyuncusunun adının son dönemde Porto’da disiplinsiz davranışlarla anılması hakkında Güneş’le görüşen Orman’ın, “Bizden sonra Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitti. Burnu sürtünmüştür. Zaten transfer teklifi bizden değil ondan geldi. Taraftarın da dönmesini istediği bir oyuncu. Takıma kim gelirse gelsin buradaki düzeni bozamaz. Gerekirse sözleşmesini ona göre düzenleriz” dediği öğrenildi.

Gözden kaçırmayın

Badra Cisse’nin performansı merak konusu Badra Cisse’nin performansı merak konusu

 

FANATİK