Puan Kaybına Zemin Hazırlamayın!

Sürekli Olimpiyat Stadı'ndan şikayet eden teknik heyet ve futbolculara, yönetimden ince mesaj...

FUTBOL 30.09.2014 - 03:21 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

DEPLASMANLARDA oynadığı 2 maçtan da galibiyetle dönerken içerideki 2 karşılaşmada da 2'şer puanı sahada bırakan Beşiktaş'ta futbolcular ve teknik heyetin sürekli sahanın zemininden şikayet etmesine yönetim cephesinden de tepki geldi. Teknik heyetin talebi sonrasında bu sezon iç sahadaki derbiler ve Avrupa maçları hariç 3 maçını Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda oynamak isteyen siyah-beyazlılarda takımın özellikle evindeki maçlardaki performansı sabırları taşırdı. 
 
BUNUN en önemli nedenlerinin başında ise kaybedilen maçlara mazeret olarak zeminin gösterilmesi. Beşiktaşlı bazı yöneticiler iç sahada 1-1 sona eren Çaykur Rize, Asteras Tripolis ve son Eskişehir maçında rakip takımların da bozuk zeminde oynadığının vurgusunu yaparken "Atatürk Olimpiyat Stadı'nın zemini çok iyi değil. Bu herkesçe malum. Gönül isterdi ki kendi stadımızda oynayalım. Ancak şu an elimizde olan bu. 
 
'RAKİPLER DE OYNUYOR'
 
SEZON başında tüm bunlar konuşularak ve hesaba katılarak Olimpiyat Stadı tercih edildi. Geçen sene bu statta iki takım her hafta maç yapıyordu. Bunun zemine olumsuz yansımalarını da görüyorduk. Ama bu yıl Olimpiyat'ta sadece biz varız. Bunun sıkıntı olarak önümüze getirilmemesi gerekiyor. Rakipler de aynı sahada oynuyor. 
 
AMACIMIZ hocanın işine karışmak değil. Ancak Tottenham'ın oynadığı White Hart Lane, Premier Lig'in en güzel statlarından. Muhteşem bir zemine sahip. Adeta golf sahası gibi. Hatta golf sahasından farkı bile yok. Zemin konusunda şikayet eden futbolcularımızın tam da özlemini duydukları bir saha. Hocanın da kullandığı sisteme uygun. İstediği gibi bir statta oynayacağız. Bizim de takımdan isteğimiz Londra'dan 3 puanla dönmek" sözleriyle beklentilerini dile getirdiler.