Kartal'da, mali krizin, 'haciz' boyutuna ulaşması, şampiyonluk hedefleyen camiada moralleri bozmuştu. Ancak bu olumsuzluğa rağmen Kasımpaşa maçı öncesinde tek yürek olan futbolcular, 'Haydi kalk ayağa yürü güneşe' marşıyla hedefe kilitlendi.

‘3 kulvarda 3 kupa’ hedefiyle başladığı sezonda ilk olarak Türkiye Kupası’nda havlu atan Beşiktaş, ardından Avrupa Ligi’nde yarış dışı kalmış; peşinden de ligde kaybedilen puanlardan sonra liderlik koltuğunu kaybetmişti... Tüm bunların üzerine kulüpte yaşanan mali sıkıntılar ve son olarak kulübe gelen haciz; yönetiminden taraftarına tüm camianın moralini bozmuştu. 

Süper Lig’in bitimine 8 hafta kala Beşiktaş’ın üzerinde adeta kara bulutların dolaşırken Siyah-Beyazlılar’ın yıldızları adeta tek yürek oldu. Alınacak sportif başarıyla beraber takımı hem maddi hem de manevi olarak ayağa kaldırmayı planlayan futbolcular, aralarında yaptıkları toplantılarda; “Her şey Kasımpaşa maçına bağlı... Eğer rakibimizi kendi evinde yenersek hem bu galibiyet camiaya moral olur hem de şampiyonluk yarışımızı sürdürürüz. Bunu başarmalıyız, başaracağız” sözleriyle kenetlendi.

En yüksek sesle...

Bugünkü mücadeleye ekstra motive olan futbolcular, taraftarların sosyal medya üzerinden desteklerinin yanında; marşlarla da moral depoluyor... Bu sezon özellikle Demba Ba için yapılan besteleri sık sık dinleyen futbolcular; tesislerde özellikle taraftarlar arasında son dönemde oldukça popüler hale gelen, ‘Haydi kalk ayağa, yürü güneşe’ marşını en yüksek sesle sık sık dinleyip coşuyor.

Psikolog desteği sürüyor

Son dönemde alınan olumsuz sonuçların ardından yönetimin tesislerde görevlendirdiği uzman bir psikolog da, Kasımpaşa sınavı öncesinde oyuncularla sık sık görüşüyor. Ek olarak oyuncular, kulüp personelinden de destek görerek maç için tam motive hazır hale geldi.

İşte o marş

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta ilk dakikalarda sakatlık şoku Beşiktaş'ta ilk dakikalarda sakatlık şoku

Aynalarda gördüğümsün
Ağladığım, güldüğümsün
Aynalarda gördüğümsün
Çözemezler kördüğümsün sen
Bir de bir kuş gökyüzünde
Bak ne diyor son sözünde
Yıkılma öyle
Haydi kalk ayağa
Yürü güneşe