Krone Gazetesi, Veli Kavlak'ın milli takımdan arkadaşı olan Sebastian Prödl'ın İstanbul ziyaretinden çok memnun kaldığını ve Beşiktaş'ın 3 yıllık sözleşme teklifini kabul ettiğini yazdı.

Werder Bremen'li Sebastian Prödl'ın Beşiktaş'la anlaştığı yönündeki haberler Alman basınında yer almaya devam ederken Avusturya'nın Krone gazetesi de tecrübeli stoperin bir ay önce İstanbul'a geldiğini yazdı. Haberde, Veli Kavlak'ın konuk ettiği Prödl'ın İstanbul izlenimlerinden son derece memnun kaldığı ve Beşiktaş'a "Evet" dediği belirtildi. Siyah- Beyazlılar, Bremen'le sözleşmesi biten Prödl için bonservis bedeli ödemeyecek. Bu arada Werder Bremen Futbol Direktörü Thomas Eichin, tecrübeli savunmacının Beşiktaş'la anlaştığı iddialarına "Biz oyuncumuza teklifimiz yaptık. Artık top kendisinde" cevabını verdi. Wessser Kurier gazetesi ise Almanların önerdiği rakamın Beşiktaş'tan gelen teklifin yanına bile yaklaşamadığını ileri sürdü. 

 

HAVADAN İYİ, YERDEN ZAYIF

Gözden kaçırmayın

60 dakika 9 kişi oyanayan Beşiktaş, İzmir'den 3 puanla dönüyor 60 dakika 9 kişi oyanayan Beşiktaş, İzmir'den 3 puanla dönüyor


27 yaşındaki Sebastian Prödl, Avusturya Milli Takımı'nın düzenli oyuncularından biri. Hava toplarında iyi ve sezgileriyle top kesme konusunda başarılı olan Prödl, sıkışınca topu uzun oynayan bir oyuncu. Pasla savunmadan çıkma konusunda zaafları bulunsa da 1.94 metre boyundaki stoper çalışkanlığı ve konsantrasyonuyla bu eksiğini gideriyor.

 

PAYI BÜYÜK 


Veli Kavlak, Prödl'ın ikna edilmesinde önemli bir rol oynadı. Gurbeçti futbolcunun misafirperverliği ile Prödl'ın İstanbul'dan memnun ayrılmasını sağladığı belirtildi.