Beşiktaş Başkan Fikret Orman, stat açılışı sonrasında başarı basamaklarını hızla tırmanacaklarını söyledi ve ekledi: Avrupa'da o final gelecek!

 "Vodafone Arena’yı yapacağım dediğimde, ‘Palavra atıyor’ dediler. Gecemi, gündüzümü stat için harcadım. Ve sonunda başardık”

"Görev sürem içinde Avrupa’da final oynayacağız. Şimdi yine bir kısım çıkıp ‘palavra’ diyecek. Ama o final gelecek!”

"Beşiktaş büyük kulüp ve transfer hiç bitmez. Kadromuzu sayı olarak az ama çok kaliteli isimlerle takviye edip Avrupa’ya öyle gideceğiz”

Siyah-Beyazlılar’ın 1 numarası, önceki gün Vodafone Arena’da hizmete giren moda merkezinin açılışında FANATİK’e gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş’ın son dönemde hem sportif hem de idari olarak hareketli günler geçirmesi sebebiyle oldukça yorgun olduğu gözlenen Başkan, kullandığı sözlerle camiaya önemli mesajlar verdi. İlk olarak yeni evlerini bitirmenin keyfini yaşadıklarını belirten Fikret Orman, “Ateşten gömlek giyip stadı yapacağım dediğimde, ‘Palavra atıyor’ dediler. Gecemi ve gündüzümü stat için harcadım. Allah’a şükür bitti. İçinde; moda merkezleri, toplantı yerleri, restoranlar, cafeler ve Kartal Yuvası mağazalarımızla tamamı 7-24 yaşayan bir yer oldu. Eksikleri gideriyoruz” diye konuştu. İşte Başkan’ın diğer açıklamaları;

‘Premier Lig düzeyine ilerliyoruz’

“Görev sürem içinde Avrupa’da final oynayacağız. Şimdi yine bir kısım çıkıp ‘palavra’ diyecek. Ama o finali oynayacağız. Kadromuzu sayı olarak az ama çok kaliteli isimlerle takviye edip Avrupa’ya öyle gideceğiz. İspanya, Almanya, İngiltere, İtalya bunlar futbol ülkesi. Biz o düzeyde değiliz. Ama hızla ilerliyoruz.”

‘Gönül bağımız sürecek’

“Kongreye az kaldı. İnanın yüzlerce kişi yönetime girmek istiyor. Almadığım kırılıyor, küsüyor. Ancak sayı belli. Bu açıdan zorluk çekiyorum. Birlikte kader birliği yaptığım arkadaşlarım var. Kesin liste yapmadım. Öyle sanıyorum ki şimdiki listeden en az 6-7 isim değişecek. Dışarıda kalanlar ile de gönül bağımız hep sürecek.”

‘Stada günde 200 kişi geliyor’

“Uzun süredir Vodafone Arena’daydım. Ama son on gündür Ümraniye’ye geçtim. Çünkü stada her gün 200 kişi geliyor. Orada çalışma şansım kalmadı. Ben de tesislere geçtim. Buranın kontrolü Şenol hocada. Disiplin konusunda en üst düzeyde biri. Tesislere giriş-çıkış yok denecek gibi. Orada rahat çalışma ortamım var. Ayrıca takımın da başkanın sürekli orada olduğunu bilmesi, kalan kritik haftalara öncesi güven verici.”

‘Derbide TT Arena’dayım’

“Bu sezon Fenerbahçe ya da Galatasaray’ın hiçbir maçını izlemedim. Sadece kendi takımıma bakıyorum. Ama onlar da büyük camialar. Hepsine saygımız sonsuz. Pazar günü TT Arena’daki derbiye gideceğim. Derbi olduğu için değil, Beşiktaş’ı temsilen en tepedeki isim olarak... Zaten tüm maçlara aynı şekilde gidiyorum. Her yerde mükemmel ağırlanıyoruz.”

‘İbiza yerine bizi seçti!’

“Gomez’i  aldığımızda İtalya’da, ‘İbiza’ya yerleşmeye hazırlanan birini aldınız’ yönünde haberler yapılmıştı. Ama gözüm kapalı olarak transferi için talimat verdim. Mario’nun takımda kalacağına inanıyorum. Ama giden olursa da oturup ağlayacak halimiz yok. Beşiktaş büyük kulüp ve transfer hiç bitmez.”

Yeni dönem yeni model

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 15 Mayıs’taki seçimden sonra yönetim tarzını tepeden tırnağa değiştirmeyi planlıyor. Orman’ın henüz paylaşmadığı yönetim anlayışına göre; Mali, idari, amatör, tesisler ve diğer işlerin başına atayacağı isimlere tam ve tek yetki verecek. Haftalık toplantılar ile raporları alıp son karar verici olacak. Orman, kabul etmesi durumunda Futbol Şubesi’nin başına Serdal Adalı’yı geçirecek ve yardımcısı olarak da Doğan Küçükemre’yi belirleyecek. İdari işler ve icra kurulu Ahmet Nur Çebi’de, mali işler Berk Hacıgüzeller’de olacak. Öte yandan Orman’ın yönetimde görmeyi istediği Ethem Sancak ise yoğun işleri yüzünden yönetime dışarıdan destek olacak. Henüz cevap vermeyen Adalı’ya ise     camiadan görev alması konusuna büyük baskı var.


FANATİK