Beşiktaş'ın Porto zaferinden sonra Portekiz'de en çok konuşulan şey, siyah beyazlı takımda geçen sezon kiralık olarak oynayan Aboubakar'ın Beşiktaş soyunma odasındaki sevince katılması oldu. 

Aboubakar'ın Babel'le çekilen videosu haber portallarına konu olurken, Portolu taraftarlar Kamerunlu futbolcuya ateş püskürdü. 

Radyospor'da Özgür Sancar'ın konuğu olan Portekiz'in en ünlü spor gazetesi Record'un direktörlerinden Sergio Krithinas, "Burada gündem Aboubakar, basın onun Beşiktaş soyunma odasında eski takım arkadaşlarıyla galibiyet sevinci yaşamasını konuşuyor. Porto tarihinde buna benzer bir olay yok. Böyle bu tutuma alışık değiller. Taraftar çok tepkili. Ne olacağını bilmiyoruz şu ana kadar Porto'dan onu savunan ya da eleştiren herhangi bir açıklama yok. Resmi bir açıklama yok. Ceza çıkıp çıkmayacağını ya da yönetimin buna nasıl yaklaşacağını göreceğiz. Ancak şu kadarını söyleyebilirim. Bu konu büyük bir polemik konusu olarak uzun süre konuşulacak" dedi. 

***

Krithinas maçla ilgili olarak ise, "Bu sevide Şampiyonlar Ligi'nde hiçbir sonuç sürpriz değildir. Tabii ki insanlar Porto'dan iyi şeyler bekliyorlardı. Ligde 5 maç gol yemediler. Bir maçta 3 gol yediler. Taraftar takımın maçı kazanması gerektiğine inanıyordu" diye görüş bildirdi.

***

Sergio Krithinas, Porto taraftarınn Ricardo Quaresma'ya olan sevgisine de değinerek, "Ricardo gerçekten sevilmeyi hak etti. Porto'ya çok şeyler verdi. Zaman zaman, Hollandalı eski teknik adamla problemler yaşasa da her zaman sevildi. Sporting'den yetişmiş olmasına rağmen Porto'da her zaman sevildi. Çünkü yaratıcılığıyla sahada her zaman oyunu değiştirebilecek bir futbolcu" diye konuştu.

***

Ryan Babel'den Aboubakar açıklaması geldi...

Beşiktaş'ın Hollandalı oyuncusu Ryan Babel, 3-1'lik Porto zaferinin ardından soyunma odasına gelen Vincent Aboubakar hakkında bir açıklama yaptı.

***

Sosyal medya hesabından Aboubakar ile olan bir fotoğrafını paylaşan ve açıklama yapan Babel, "Bu gönderi ile, Porto maçının ardından meydana gelen bir yanlış anlaşılmayı aydınlatmak istiyorum. Sevgili arkadaşım / kardeşim / eski takım arkadaşım Aboubakar, eski takım arkadaşlarını selamlamak için soyunma odamızı ziyaret etti" dedi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'a 2.01'lik forvet: Paul Onuachu Beşiktaş'a 2.01'lik forvet: Paul Onuachu

***

Babel şöyle devam etti: "Eski takım arkadaşları olarak, geçen sezon Aboubakar ile harika anılar paylaştığımız için, herkes Aboubakar'ı gördüğüne çok mutlu oldu. Kişisel olarak Aboubakar ile harika bir bağım var ve tabii ki onu gördüğüm için heyecanlıydım. Beşiktaş taraftarlarının Aboubakar'ı sadece kişisel olarak değil, aynı zamanda kulüp için yapmış olduğu iş için de takdir ettiğini biliyorum. Beşiktaş taraftarlarının, eski takım arkadaşlarının yeniden bağlantıya geçtiği bir anı görmek isteyeceğini düşündüm"

***

Hollandalı oyuncu, "Aboubakar, sadece bizi gördüğü için gülüyordu ve mutluydu. Tabii ki, Aboubakar'un Porto'nun mağlubiyetini kutladığını düşünmek aptalca. Umarım, bu her şeyi açıklığa kavuşmuştur" ifadesini kullandı.


***

Kaynak: Ajansspor