Beşiktaş'ın yeni transferi Dusco Tosic, takımın Almanya kampında basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş Larsen için Groningen'le görüşüyor Beşiktaş Larsen için Groningen'le görüşüyor

Beşiktaş'ın yeni transferi Dusco Tosic, takımın Almanya kampında basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Kampın güzel bir ortamda sürdüdüğü belirten Tosic, "Kamp çok iyi başladı. Güzel bir otelde ve iyi bir antrenman sahasında çalışıyoruz. İhtiyacımız olan her şey var. İlk bölümde herhangi bir hazırlık maçımız yok. Çalışmalarımız sürüyor. Türkiye'de hava çok sıcak. Burada hava 20 derece civarında. İşimiz daha kolay oluyor böylece." diye konuştu.

İşte Tosic'in diğer açıklamaları:

"Türkiye Ligi'ni iyi biliyorum. Gençlerbirliği'nde 3 sezon oynadım. Başka ülkelerden de teklifler aldım ama Türkiye'yi tercih ettim. Beşiktaş iyi taraftarı olan çok büyük bir kulüp. Bu sezon bizim için çok önemli. Umarım stadımız hazır olur ve taraftarımızla birlikte şampiyonluğa ulaşırız."

"KİM İYİYSE FORMA ONUN"

Sol bekte çok önemli oyuncularımız var. Motta ve İsmail çok kaliteli. Kimin iyi olacağını ve forma giyeceğini göreceğiz. Şunu da unutmamak lazım ben sol stoper pozisyonunda oynuyorum. Neler olacağını göreceğiz.

"PODOLSKI VE NANI BÜYÜK OYUNCU AMA..."

Podolski ve Nani büyük oyuncular ama Türkiye'ye çok büyük isimler geliyor. Önemli olan sahada neler yapacağınız. Endişeli değiliz. Beşiktaş'ın çok kaliteli Türk oyuncuları var. Belki iki oyuncuya ihtiyacımız var. Ondan sonra iyi işler yapabiliriz.

"8-10 ASİST YAPARIM..."

Sol bekte oynadığım zaman hücuma çıkmayı seviyorum. Sol stoper oynarken mecburen daha savunmacıyım. Fiziksel olarak iyi durumdayım. Neler olacağını göreceğiz. Gençlerbirliği'nde ilk sezonumda 10 asist yapmıştım. İkinci ve üçüncü sezonumda stoper oynadığım içn sayı azaldı. Bu sezon en az 8 asist yapacağımı düşünüyorum. Bu rakam artabilir de.

"BEŞİKTAŞ KARİYERİMİN ZİRVESİ"

Birçok ülkede futbol oynadım. Fransa, Almanya, İspanya ve İngiltere gibi... Beşiktaş tarihi ve taraftarlarıyla çok büyük bir kulüp. Kariyerimin zirvesi diyebilirim. Sırbistan'da Kızılyıldız forması giydim. Onların da taraftarları çok çılgın. Kızılyıldız Kırmızı-beyaz, Beşiktaş Siyah-beyaz ama iki takımın da taraftarları çok büyük.

"BILIC BANA 'SENİ ALMAK İSTİYORUM' DEDİ"

Görüşmeleri kulüp yetkilileriyle yaptım. İlk temas Ankara'da Beşiktaş ile oynadığımız maçta olmuştu. Bilic bana "Sen iyi bir oyuncusun takımda kalırsam seni transfer etmek isterim." dedi. Ama görevden ayrıldı. Bilic'in gitmesi bir şey değiştirmedi ve ben 10 gün içinde Beşiktaş'a geldim.

"SABIRSIZLANIYORUZ..."

Stat için sabırsızlanıyoruz. Tamamlandığında Avrupa'nın en iyi stadı olacaktır. Takıma katkısı büyük olacak. Bizde %30-%40 artı katkısı olacaktır. Bu açıdan yeni stat için sabırsızlanıyoruz.