Pes vallahi

Güntekin Onay kaleme aldı.

GÜNDEM 11.02.2016 - 10:58 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 FUTBOL gerçekten de çok ilginç bir oyun... Dakika 64. O dakikaya kadar futbol adına ortaya olumlu hiçbir şey koyamamış olan Konyaspor’un başına adeta talih kuşu kondu. Öyleki, üst üste 3 pas, 1 cılız şut, 1 atak hatta 1 orta bile yapamayan, tek korner atmamış; rakip ceza alanına dahi yaklaşamayan Konyaspor, savunma arkasına atılan ve ofsayt olan bir pozisyonda Marcelo’nun kırmızı kart görmesi ile frikik kazandı ardından da 1-1’lik beraberliği buldu. Antrenman maçı temposunda rahat bir maç çıkartan Beşiktaş ise 10 kişi kalıp skor dezavantajına düştü. 
 
FUTBOLDA her an her şey olabilir. Ancak dün geceki maç Hollywood’da en şaşırtıcı senaryoları yazan senaristleri bile kıskandıracak şekilde tezahür etti. 
10 kişi kalan Beşiktaş karşısında ise ibre doğal olarak Konyaspor’a döndü. Eğer Aykut Kocaman bu senaryoyu planladıysa hayal gücüne hayran olmamak mümkün değil. Ancak yine de Beşiktaş’ta Marcelo’nun gördüğü kırmızı kartın sorumlusu da Konyaspor değil tabii. 
 
BEŞİKTAŞ, 65’e kadar Veli ve Necip’in önderliğinde rakibine nefes aldırmadı. Çok iyi pres yaptı. 65 dakika boyunca rakibinden çok üstündü. 11’e 10 oynanan bölümler için yorum yapmak ise pek sağlıklı olmaz. Nitekim Konyaspor eline geçen fırsatı bu bölümde çok iyi kullandı.
 
DENYS BOYKO KÖTÜYDÜ
 
İLK kez forma giyen Boyko 2 golde de hatalıydı. Frikik golünü kapattığı köşeden, ters ayakta yakalanıp yedi. 2. golde ise hatalı çıktı. 1 kritik gollük hatasını ise kendi telafi etti. Orada maç 3-1 de olabilirdi.
 
BEŞİKTAŞ dün maçı kaybetmedi. 4 gün içinde 3. stoperini kaybetti. Rhodolfo’nun ardından kırmızı kart cezalısı Marcelo da Başakşehir maçında yok. Elde kaldı sadece Alexis... Dün bütün takımı dinlendiren Şenol Güneş gibi tecrübeli bir teknik adam neden alternatifi olmayan 2 stoperi de oynattı? Bunu anlamak mümkün değil. 
 
KONYA zaten sadece savunmayı düşünen bir takım. Şenol Hcca, Marcelo ve Alexis yerine erteleme maçlarıı için düşündüğü ismleri denese daha aklıcı bir tercih olmaz mıydı? Çünkü asıl mühim olan Başakşehir maçıydı.